כלל חיתום: המנכ"ל יונתן כהן פורש - טל רובינשטיין תוחזר לתפקיד

לפי הודעת החברה, כהן - שמסכם כעת כ-8 שנים בכלל חיתום בתפקידים שונים - ישמש כיועץ לכלל חיתום במספר לקוחות מצומצם בארץ, לצד הובלה וניהול פעילות הפיתוח העסקי בכלל חיתום בחו"ל בדגש על ארה"ב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
ערן אזרן

יונתן כהן, מנכ"ל חברת ההנפקות כלל חיתום, שבשליטת צחי סולטן, הודיע היום (ג') כי יפרוש מתפקידו, וזאת שנתיים בלבד בהן כיהן בתפקיד. לפי הודעת החברה, כהן - שמסכם כעת כ-8 שנים בכלל חיתום בתפקידים שונים - ישמש כיועץ לכלל חיתום במספר לקוחות מצומצם בארץ, לצד הובלה וניהול פעילות הפיתוח העסקי בכלל חיתום בחו"ל בדגש על ארה"ב.

במקומו של כהן – שהיה מהעובדים הצעירים הבולטים בכלל חיתום - תמונה טל רובינשטיין, המכהנת מזה כשנתיים בתפקיד סגן יו"ר ודירקטורית. המינוי ייעשה בנוסף לתפקידיה הנוכחיים בחברה. טל, שלה ותק של יותר מ-15 שנים בתחום החיתום, שימשה כמנכ"ל כלל חיתום בין השנים 2008-2013.

במהלך השנים האחרונות איבדה כלל חיתום את הובלת שוק החיתום לטובת המתחרה פועלים אי.בי.אי. כך למשל, במהלך 2014 הובילה פועלים 48 גיוסים ציבוריים, בהם גיוסו כ–8.6 מיליארד שקל (כ-20% מסך הגיוסים בשוק), בעוד שכלל חיתום סיימה את 2014 עד 32 גיוסים (כ-33% פחות מהפועלים), בהיקף כספי של 4.8 מיליארד שקל. חלק מהירידה בנפח הפעילות מיוחס גם לשקיעתה של קבוצת אי.די.בי, שהיה אחראית על חלק ניכר בהנפקות של כלל.

טל רובינשטיין ויונתן כהןצילום: עופר וקנין

במהלך 2014 כלל חיתום לא ביצעה כל הנפקה ראשונית של חברה בבורסה (IPO), מתוך חמש ההנפקות שהגיעו אל השוק; וכן החלה לבצע באיחור את ההנפקות הרווחיות של חברות הנדל"ן מאמריקה. ואולם, כלל– תחת ניהולו של כהן – הובילה את הגיוס של חברת הנדל"ן רילייטד, שהיתה מהמוצלחות ומהגדולות בשנה האחרונה. בהנפקה גייסה החברה כ-850 מיליון שקל.

כהן מסר: "אני יוצא לדרך עצמאית בתחושה גדולה של סיפוק רב ובציפייה גדולה לתחילתה של דרך מקצועית חדשה. אציין כי, בשנים האחרונות התווינו בכלל חיתום אסטרטגיה התואמת את תנאי השוק המשתנים ופעלנו לגיוון תחומי הפעילות תוך פתיחת שווקים חדשים ושמירה על מובילות בשוק".

סולטן מסר: "מינויה של טל לתפקיד הינו מהלך טבעי, לאחר 12 שנים בהן תרמה טל להצלחתה של כלל חיתום ומעמדה כחברת חיתום מובילה בישראל. אני בטוח כי חזרתה של טל להובלת כלל חיתום תמשיך את הצמיחה ותשמור על מעמדה כגוף המוביל את העסקאות הגדולות והמורכבות במשק. נעניתי לבקשת יהונתן לפרוש מתפקידו, אני מודה לו על תרומתו הגדולה לחברה"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker