הדירוג המלא |

חברת הביטוח הטובה בישראל - וזאת שבה שום דבר לא בטוח

משרד האוצר פרסם מדד למוצרי הביטוח המרכזיים בישראל ■ המפקחת על הביטוח: "מדד השירות יאפשר למבוטחים לבחור את הביטוח המתאים להם ביותר"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פירסם היום (א') את המרכזיים בישראל. המדד מאפשר לכל לקוח להשוות בין מוצרי ביטוח שונים, ולבחור לרכוש את מוצר הביטוח מהחברה שקיבלה את . הציון ניתן מתוך 100 נקודות מקסימליות אפשריות.

באוצר בחנו את המוצרי הביטוח השונים, כמו ביטוח דירה, רכב, רכוש, הוצאות רפואיות, נזקים רפואיים, סיעודי פרט, סיעודי בקופות החולים, נסיעות לחו"ל, סיכון חיים בלבד (ריסק) ואובדן כושר עבודה. הפרמטרים שלפיהם נבחנו מוצרים אלו היו תשלום תביעות, טיפול בפניות ותלונות הציבור.

צילום: גטי אימג`ס

המקומות הראשונים בכל תחום, לפי סדר יורד

■ ביטוח דירה ותכולתה: ביטוח חקלאי, AIG, שומרה.

■ ביטוח רכב רכוש (נזק עצמי וצד ג'): ביטוח חקלאי, AIG, איילון.

■ ביטוח הוצאות רפואיות (ניתוחים, השתלות, תרופות ומחלות קשות): ביטוח ישיר, הראל, מנורה.

■ ביטוח נזקים רפואיים (תאונות אישיות, נכויות): ביטוח ישיר, AIG, הראל.

■ ביטוח סיעודי (פרט): מנורה, הראל, מגדל.

■ ביטוח סיעודי בקופות החולים: כללית, מאוחדת, מכבי ולאומית.

■ ביטוח נסיעות לחו"ל: הפניקס, ביטוח ישיר, AIG.

■ ביטוח סיכון חיים בלבד (ריסק): מגדל, הראל, כלל.

■ ביטוח אובדן כושר עבודה: הראל, מגדל, ביטוח ישיר.

■ ביטוח רכב חובה: שירביט, שומרה, ביטוח ישיר.

הציון לתשלום תביעות נקבע על בסיס שני מרכיבים שלהם משקל שווה במדד: שיעור אישור ותשלום תביעות ומהירות הטיפול בתביעות. ציון גבוה יינתן לחברה המטפלת בתביעות מהר יותר ומאשרת יותר תביעות.

הציון על פניות הלקוחות חושב לפי מידת שביעות הרצון ומידת ההמלצה של לקוחות שנבדקו בביקורות שעורך אגף שוק ההון בקרב לקוחות חברות הביטוח. הביקורות מבוצעות על ידי חברת מדידת שירות (חברת "מידע שיווקי סי.איי") המקבלת, לפי דרישת האגף, את פרטי הלקוחות שפנו לאחרונה לאחד מערוצי השירות הישירים (לרבות, טלפון, מייל, פקס, אינטרנט ודואר).

במסגרת ביקורות אלו, לא נכללו לקוחות שלא פנו ישירות לחברה (לדוגמא, לקוחות שפנו רק לסוכן הביטוח). חברת המדידה בוחנת, באמצעות שאלון טלפוני ללקוחות, את מידת שביעות הרצון מהשירות ומידת המלצתם על החברה.

לבסוף, אופן חישוב הציון תלונות הציבור משקף את מספר התלונות שהוגשו על ידי הציבור כנגד חברות הביטוח בשנת 2014, ומספר התלונות בהן נמצא כי החברה לא פעלה כנדרש באותה השנה. ככל שהציון נמוך יותר, התלוננו לקוחות רבים יותר כנגד החברה. לכל תלונה ניתן משקל שונה, בהתאם להתנהלות החברה ולפיצוי או הסעד שניתן לפונה. הציון משקלל את נתח השוק של כל חברה. המדד מתבסס על 5,226 תלונות שהוגשו לאגף.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, אמרה : "מדד השירות יאפשר למבוטחים לבחור את הביטוח המתאים להם ביותר על סמך השירות של חברות הביטוח ואופן הטיפול שלהן בתביעות. פרסום המדד מדי שנה צפוי לשפר את השירות למבוטחים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker