אמדוקס רוכשת את פעילות הבילינג של קומברס ב-272 מיליון דולר

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס, אמר כי "הרכישה משלימה את הפוקוס שלנו מבחינה גאוגרפית בכך שהיא מרחיבה ומגוונת את בסיס הלקוחות שלנו בעולם"; אמדוקס פירסמה גם את תוצאותיה הכספיות: ההכנסות - מתחת לתחזיות האנליסטים

עמרי זרחוביץ'

חברת אמדוקס הודיעה כי היא רוכשת את רוב נכסי היחידה העסקית בתחום המערכות לתמיכה עסקית (BSS) של קומברס תמורת כ-272 מיליון דולר במזומן. העסקה, שאושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, תושלם עד סוף ספטמבר.

לפי הודעת החברה, אמדוקס תשמור ותתמוך בלקוחותיה של קומברס ברחבי העולם. קומברס תמשיך להתקיים כחברה נפרדת, תוך שהיא מתמקדת בהרחבת מובילותה בשוק העולמי בתחום השירותים הדיגיטליים. פעילות ה-BSS, שהיא למעשה חטיבת הבילינג, הניבה לקומברס הכנסות של 65.5 מיליון דולר ב-2014, ירידה של 16% בהשוואה לשנה שלפני כן. הירידה בהכנסות החברה היתה בכל פעילויות החברה, וכלל הכנסותיה צנחו ב-27% והסתכמו ב-477 מיליון דולר.

משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננהצילום: עופר וקנין

בעבר כבר היו נסיונות של קומברס למכור את חטיבת הבילינג, ב-2010 וב-2011, והיו דיווחים על מגעים שהתנהלו גם עם חברת אמדוקס. אז הוערכה חטיבת הבילינג של קומברס בכמיליארד דולר, אך היום שווי החברה כולה עומד על כ-530 מיליון דולר.

כחלק מתהליך המיקוד של קומברס, היא חתמה לפני כשבועיים על הסכם אסטרטגי עם ענקית התוכנה ההודית טק מהינדרה, שמתמחה בייעוץ, תכנון והקמה של פתרונות IT ברחבי העולם. במסגרת ההסכם בין שתי החברות, יועברו 600 מעובדי קומברס המועסקים במחלקת השירותים הדיגיטליים העסקיים של קומברס לחברה ההודית.

"אמדוקס היא מובילה בפתרונות חוויית לקוח לתעשיית התקשורת. באמצעות מגוון המוצרים והשירותים הרחב של אמדוקס, הסכם זה יהיה לתועלת לקוחות ה-BSS הקיימים של קומברס," אמר פיליפ טרטבול, נשיא ומנכ"ל קומברס. "הלקוחות צריכים להרגיש בטוחים בניסיונה של אמדוקס למזג באופן חלק חברות שרכשה ובמחויבותה לשימור והרחבת היחסים איתם".

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס, אמר כי "הרכישה משלימה את הפוקוס שלנו מבחינה גאוגרפית בכך שהיא מרחיבה ומגוונת את בסיס הלקוחות שלנו בעולם, בעיקר באסיה פסיפיק, אמריקה הלטינית ואירופה, כולל שוק הכבלים והלוויין האירופאי. ככל שאנו מתקדמים, החוזק של אמדוקס והמודל העסקי הייחודי שלה יאפשרו לאמדוקס לספק ערך נוסף, חדשנות וסל היצע רחב יותר, תוך מינוף מומחיות השוק של שתי החברות גם יחד לטובתם של לקוחותינו".

"כתוצאה מרכישה זו, אמדוקס, עם יותר מ-30 שנות הניסיון שלנו בתעשייה, תוכל לספק ערך נוסף וחדשנות ללקוחות קומברס. ככל שאנו מתקדמים, החוזק של אמדוקס והמודל העסקי הייחודי שלה המשלב מוצרים ושירותים, יאפשרו לאמדוקס להציע שירותים אף טובים יותר ללקוחות, תוך מינוף המומחיות בשוק של שתי החברות לתועלתם של לקוחותינו".

ההכנסות - פחות מתחזיות האנליסטים

הכנסות אמדוקס ברבעון השני של שנת הכספים הסתכמו ב-903 מיליון דולר, מעט מעל ההכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה, ובטווח תחזית החברה של 930-900 מיליון דולר, אך פחות מתחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 915 מיליון דולר. בנטרול תנודות בשערי חליפין, ההכנסות עמדו במרכז טווח התחזית. לתנודות בשערי החליפין היתה השפעה שלילית על ההכנסות בסך של כ-16 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון הראשון של שנת הכספים 2015.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ברבעון השני ב-153 מיליון דולר, גידול של 2% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. שיעור הרווח התפעולי עמד על 17%. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP), הסתכם ב-129 מיליון דולר או רווח מדולל למניה של 0.82 דולר, בדומה לתחזיות האנליסטים. ברבעון המקביל בשנה שעברה עמד הרווח הנקי על 132 מיליון דולר או רווח מדולל למניה של 0.81 דולר.

בהקשר לתוצאות הכספיות אמר גלמן: "השבנו לבעלי המניות יותר מ-100% מתזרים המזומנים החופשי ברבעון השני ולאור יציבות המודל העסקי שלנו והביצוע התפעולי העקבי, אנו נשארים מחויבים למסגרת הקצאת ההון המאוזנת שלנו בטווח הארוך. כשלוקחים בחשבון את כל הגורמים, אנו נמצאים בדרך הנכונה להשגת צמיחה של 4.5%-7.5% ברווח המדולל למניה (Non-GAAP), בכל 2015, וביחד עם תשואת הדיווידנד שלנו, למקסם את התשואה הכוללת שאנו מצפים לספק לבעלי המניות".

מניית אמדוקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker