רבעון שני רצוף: סטרטסיס פירסמה אזהרת רווח ל-2015

החברה צופה כי ההכנסות ב-2015 יסתכמו ב-860-800 מיליון דולר, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 938 מיליון דולר ■ לפי החברה, הסיבות הן בין השאר שער החליפין וירידה בהוצאות הצרכנים

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

יצרנית מדפסות התלת-ממד הישראלית סטרטסיס, שמנוהלת על ידי דיוויד ריס, פירסמה אמש אזהרת רווח רבעון שני רצוף. החברה צופה כי הכנסותיה ברבעון הראשון של 2015 יסתכמו ב-173-171 מיליון דולר לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 199 מיליון דולר. מניית החברה שנסחרת בנאסד"ק הגיבה בצלילה של 16% במסחר המאוחר.

החברה צופה כי ההכנסות השנתיות יעמדו על 860-800 מיליון דולר, ושהרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) יהיה בטווח של 90-63 מיליון דולר, או 1.7-1.2 דולרים למניה בדילול מלא. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 938 מיליון דולר ב-2015, ורווח למניה של 2.1 דולרים. ברבעון הראשון של השנה צופה סטרטסיס כי הרווח הנקי המתואם יעמוד על 2-1 מיליון דולר, או 0.04-0.02 דולר למניה בדילול מלא. לפי כללי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (GAAP), החברה צופה הפסדים של 208-173 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015. הסיבה לכך היא ירידת ערך המוניטין שנוצר ברכישת חברת מייקרבוט ביוני 2013 תמורת 403 מיליון דולר.

 דייויד רייס מנכ"ל סטרטסיס
דייויד רייס מנכ"ל סטרטסיסצילום: רון קדמי

לפי החברה, התחזקות הדולר אחראית לירידה של 8.7 מיליון דולר בהכנסות, בהשוואה לשער החליפין שהיה לפני כשנה. עם זאת, תהליך התחזקותו של הדולר אינו החל בחודשיים האחרונים, והוא תהליך מתמשך בשנה האחרונה. סיבה נוספת שמציינת החברה היא ירידה בהוצאות הצרכנים, במיוחד בארה"ב, אך גם באזורים נוספים בעולם. החברה ציינה כי ההכנסות היו נמוכות מהצפוי ברוב האזורים הגיאוגרפיים בהם היא פועלת. עוד הוסיפה סטרטסיס כי הצרכנים מאמצים באופן איטי מהצפוי מוצרים שהוציאה לשוק במחצית השנייה של 2014.

גם ברבעון הקודם פירסמה החברה אזהרת רווח. אז היא חתכה את ההכנסות ל-2014 בכ-20 מיליון דולר, סיפקה תחזית נמוכה מהקונצנזוס של האנליסטים, והמניה צנחה ב-29% בתוך יום. אזהרת הרווח הקודמת גררה מספר בקשות לתביעות ייצוגיות בארה"ב.

מנכ"ל סטרטסיס, דיוויד ריס, מסר כי "החברה מאוכזבת מתוצאות הרבעון הראשון. התעשייה בה אנו פועלים עדיין בשלבים התחלתיים, ואנו ממשיכים להאמין בהזדמנויות שעומדות בפנינו בטווח הארוך. למרות האתגרים שעמדו בפנינו ברבעון הראשון, אנחנו ממשיך להתמקד באסטרטגיה שלנו ובתוכנית ההשקעות הרב-שנתית שגיבשנו".

באחרונה פורסם ב-TheMarker כי סטרטסיס רוכשת בניין חדש שנמצא בשלבי הקמה בפארק גב ים רחובות מחברת גב ים ומכון ויצמן. סכום הרכישה הוא 153 מיליון שקל בתוספת מע"מ. הבוקר דיווחה גב ים כי התקיימו התנאים לביצוע העסקה והיא יוצאת לפועל. המבנה יהיה בשטח של 11,700 מ"ר, בנוסף לחניון קרקעי המיועד ל-270 מקומות חניה. בניית הבניין תושלם בתוך כשנה, כשיתרת ההשקעה של חברת גב ים היא 29 מיליון שקל. בנוסף, העסקה תכלול זכויות בנייה להקמת שני מבנים נוספים בהיקף כולל של 36 אלף מ"ר, שחלקן עדיין נמצאים בשלבי אישור.

מניית סטרטסיס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker