דירקטוריון בנק דקסיה דחה את הצעת הרכש של בנק ירושלים

הצעת ירושלים לרכוש את בנק דקסיה הוגשה בחודש דצמבר בפעם השנייה ולאחר שגם ההצעה הקודמת שהוגשה בשנת 2011 לא זכתה להיענות

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דירקטוריון בנק דקסיה דיווח הבוקר (ד') כי החליט לדחות את הצעת בנק ירושלים לרכוש את בנק דסקיה ולמזג את פעילותו לתוך הבנק. ירושלים הציע בחודש דצמבר לרכוש 100% ממניות בנק דקסיה ישראל בעסקת מניות ומזומן: תשלום של 326 והקצאה של 31%  ממניות בנק ירושלים לטובת בעלי המניות בבנק דקסיה.

דירקטוריון דקסיה סירב להצעה מבלי שפירט את הסיבות לכך. מדובר בהחלטה מעט מוזרה בהתחשב בעובדה כי בעלת השליטה, בנק דקסיה האירופי, הודיע באופן פורמלי כי הוא מעוניין למכור את השליטה בבנק דקסיה ישראל.

לצד בנק ירושלים גם בנק מזרחי טפחות הביע בעבר עניין ברכישת בנק דקסיה אולם התחושה שהתקבלה במזרחי טפחות היתה כי דירקטוריון בנק דקסיה ישראל לא פועל לקידום עסקה כלשהי.

דוד קאפח, מנכ"ל דקסיה ישראל
דוד קפאח, מנכ"ל דקסיה ישראל צילום: חיים טרגן

בנק דקסיה ישראל דיווח היום כי "ועדת הביקורת קיימה מספר ישיבות לשם בחינה מעמיקה ועריכת בדיקות עצמאיות של הצעת בנק ירושלים על היבטיה השונים, והכל בשים לב לטובת הבנק וטובת בעלי מניותיו (לרבות טובת בעלי מניות המיעוט). לאור האמור לעיל, ולאחר שדירקטוריון הבנק דן בהצעת בנק ירושלים ובחן את המלצותיה של ועדת הביקורת, הוחלט על ידי דירקטוריון הבנק בישיבתו מיום 28 באפריל 2015, לאמץ את המלצת ועדת הביקורת, לפיה אין מקום להענות להצעת בנק ירושלים, שהתקבלה בבנק".

נציין כי הצעת ירושלים לרכוש את בנק דקסיה הוגשה בחודש דצמבר בפעם השנייה ולאחר שגם ההצעה הקודמת שהוגשה בשנת 2011 לא זכתה להיענות.

דקסיה ישראל נסחר בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 534 מיליון שקל ופעילות הבנק ממוקדת במימון רשויות מקומיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker