חנן מור תקים מרכז מסחרי שני בחריש: רכשה שטחים ב-22 מיליון שקל

השטחים, בהיקף של כ-7,500 אלף מ"ר, נרכשו מקרן הנדל"ן JTLV, חברת יהודה רחמים וחברת זלמן בראשי, שהיו עד כה השותפים שלה ■ חנן מור: "קיבלנו החלטה אסטרטגית להיכנס לשוק הנדל"ן המניב, ואנו עושים את צעדינו הראשונים בעיר עם פוטנציאל צמיחה גדול"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חנן מור, באמצעות החברה הבת קחם מרכזים מסחריים (100%), מרחיבה את פעילות הנדל"ן בעיר . החברה הודיעה אתמול שתרכוש את חלקן של קרן JTLV, חברת יהודה רחמים וחברת זלמן בראשי, במרכז מסחרי שייבנה בחריש בתמורה לכ–22 מיליון שקל. לאחר העסקה תחזיק חנן מור בכל הזכויות לשני מרכזים מסחריים שיוקמו על שטח של 15.5 אלף מ"ר. העסקה שנחתמה מבטלת הסכם שותפות קודם, שנחתם עם JTLV, יהודה רחמים וזלמן בראשי.

השתלשלות העסקה החלה עוד ב-2013, אז זכתה חנן מור במכרז של רשות מקרקעי ישראל לבניית מרכז מסחרי בשטח כ-8,000 מ"ר בחריש, בעלות של כ–18 מיליון שקל (כולל הוצאות פיתוח). באותו הזמן, גם זלמן בראשי ורחמים זכו במגרש דומה בשטח של כ–7,500 מ"ר, שעליו שילמו כ-16 מיליון שקל (בהמשך הצטרפה גם JTLV). במאי 2014 חתמו שני הצדדים על הסכם שותפות להקמה וניהול שני המרכזים, וכעת הוחלט לבטלו.

חריש נמצאת בימים אלה בשלבי בנייה מתקדמים, ואכלוסה צפוי בשנה הקרובה. על פי הערכות, בתוך שבע שנים העיר תקלוט כ–70 אלף תושבים, שיהוו כוח קנייה משמעותי עבור רשתות קמעונאיות וחנויות, שעתידות לשכור שטחי מסחר מחנן מור. הקמת המרכזים, שיכללו שטחי מסחר ומשרדים, עדיין לא החלה, והיא מתוכננת ל–2016. נוסף על פעילות הנדל"ן המסחרי, חנן מור הקימה כ–270 יחידות דיור בעיר, ששיווקן הושלם.

"בחריש שווקו כבר יותר מ–7,000 יחידות דיור, והיא צפויה להיות עיר מרכזית. לאור זאת, קיבלנו החלטה אסטרטגית להמשיך ולהרחיב את פעילותנו בענף הנדל"ן המסחרי בעיר, ואנו עושים את צעדינו הראשונים במקום", אמר מור, המכהן כיו"ר החברה.

חנן מור, שנסחרת לפי שווי של כ–83 מיליון שקל, פועלת בתחום ייזום הנדל"ן. החברה נכנסה לתחום הנדל"ן המסחרי לפני כשנה, לאחר שזכתה במכרז בחריש. בחודש שעבר דיווחה על זכייה במכרז להקמת מרכז מסחרי של 1,200 מ"ר במודיעין, לצד 92 יחידות דיור, בעלות של 41 מיליון שקל. בהמשך זכתה במכרז לשטח מסחרי של 475 מ"ר באריאל (וגם 40 יח"ד) ב–8.5 מיליון שקל.

מניית חנן מור עלתה בשלוש השנים האחרונות בכ–270%. את 2014 סיימה ברווח נקי של 8.7 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות, והכנסותיה עלו ב–43% ל–280 מיליון שקל. החברה צופה למסור ב–2015 300 יחידות דיור. בתחילת החודש השלימה הנפקת אג"ח בכ–45 מיליון שקל. לחברה יש אג"ח סחירות בכ–170 מיליון שקל, הנסחרות בתשואות לפדיון של 2.6%–6.1%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker