האקזיט של מושב רם-און: קרן פימי רוכשת 65% מפעילות פולירם ב-347 מיליון שקל

פימי חתמה על הסכם עם מושב רם-און לפיו תוקם חברה חדשה בשליטת פימי (65%) ופולירם (35%) ■ מוצרי פולירם משמשים כחומרי גלם לייצור מוצרים פלסטיים לתעשיית הרכב ומאפשרים, בין השאר, להפחית את משקל הרכב ולהקטין את צריכת הדלק

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, רוכשת את השליטה בחברה ציבורית נוספת. פימי חתמה על הסכם עם מושב רם-און לפיו תוקם חברה חדשה שתהיה בשליטת פימי (65%) וחברת פולירם (35%). החברה החדשה תרכוש את כל פעילותה של פולירם הציבורית ואת כל נכסיה והתחייבויותיה, כולל חוב בנקאי של 70 מיליון שקל ולמעט הנדל"ן, תמורת 347 מיליון שקל.

סכום העסקה כולל תשלום של 100 מיליון שקל לפולירם הציבורית עבור ההון החוזר של החברה, בעיקר המלאי שהסתכם ב-135 מיליון שקל. תשלום זה ימומן בהלוואה שתיקח החברה החדשה. פולירם צפויה לרשום רווח הון של 220 מיליון שקל לפני מס אם העסקה תושלם.

פולירם עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרכובים תרמופלסטיים הנדסיים ובפיתוח, ייצור ושיווק של מקשרים משפרי אימפקט ודבקים. המקשרים ומשפרי האימפקט, שמשמשים כתוסף נלווה לתערובות שאותם מייצרים יצרני התרכובים התרמופלסטיים, כולל פולירם , על מנת לחבר בין החומרים השונים בתערובות המסופקות ללקוח הסופי ולשפר את תכונותיהם. המקשרים מיועדים לשיפור הקשר בין סיבי הזכוכית לפולימר בתרכוב. הדבקים מקשרים בין שכבות שמיועדות לתחום אריזות המזון למניעת חמצון ושמירה על טריות וכן לתעשיית הניפוח והצנרת.

מפעל פולירם, מושב רם-אוןצילום: טל סלמן

מוצריה של פולירם הם חומרי גלם שמושבחים על ידה ומותאמים לצרכיה של תעשיית הפלסטיק. לקוחותיה של החברה הם מזריקים של חומרי פלסטיק מוגמרים. התרכובים הפלסטיים של פולירם מאפשרים ליצרני המוצרים הפלסטיים להקנות למוצר המוגמר תכונות ויישומים יחודיים שלא ניתן להשיגם בשימוש בחומרי הגלם בלבד כמו גמישות, עמידות לשמש, לחום וללחצים.

פוטנציאל הצמיחה של התרכובים הפלסטיים נובע מההחלפה ההדרגתית של חלקי מכוניות ממתכת בחומרים תרמופלסטיים הנדסיים שמתאפיינים בחוזק ובקלות, כך שהם מפחיתים את משקל הרכב ומקטינים את צריכת הדלק וכן מקטינים את עלות הייצור וחוסכים בעלות ההרכבה. מוצרי פולירם משמשים כחומרי גלם לייצור מוצרים פלסטיים לתעשיית הרכב כמו מכסים ותושבות לחלקי רכב, תושבות למראות, מוצרי בטיחות, ידיות וכן הם משמשים לתעשיית ההשקיה כמו טפטפות, מסננים, שסתומי אוויר וממטירים.

ישי דוידי, בעלי קרן פימי
ישי דוידי, בעלי קרן פימיצילום: יונתן בלום

פולירם צמחה ב-9.7% ב-2014 בהשוואה ל-2013 ומכירותיה הסתכמו ב-416 מיליון שקל. הרווח הגולמי של החברה גדל ב-30% ל-85 מיליון שקל, שהם 20.5% מהמחזור והרווח התפעולי שלה גדל ב-25.7% ל-48 מיליון שקל ב-2014. הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של פולירם גדל ב-23% ב-2014 ל-55 מיליון שקל, שהם 13.3% מהמחזור בהשוואה ל-11.8% מהמחזור ב-2013.

כחלק מההסכם בין פולירם לפימי נקבע שחברה פרטית בשליטת פולירם (79%) ומושב רם און תשכיר את שטח המפעל והמבנים שעליו לחברה החדשה לתקופה של 10 שנים תמורת 3 מיליון שקל לשנה. פולירם נסחרת בבורסה לפי שווי חברה של 629 מיליון שקל ונמצאת בשליטת מושב רם און (66%) קבוצת מגדל (12.5%) וילין לפידות (12%). בנקאי ההשקעות שניהלו את תהליך המכירה מטעם מושב רם-און היו רו"ח רמי מנדולה וד"ר חנן בן עוז בסיוע רו"ח חן שיין ממשרד רואי החשבון ארנסט אנד יאנג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker