האירוע הנוצץ של בנק הפועלים בניו יורק: כ-150 אלף ד' לג'וליאני, ברק עשוי להחליף את פרס בכ-70 אלף ד'

עלות האירוע שיקיים בנק הפועלים ביום שלישי במבנה המפואר של מוזיאון הטבע בניו יורק: מיליוני דולרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

ביום שלישי הקרוב יערוך בנק הפועלים אירוע גדול לרגל 40 שנים לפעילותו בארה"ב. הפועלים צפוי להשקיע באירוע כמה מיליוני דולרים, על פי הערכות, אך הבנק מסרב לחשוף את העלות.

את האירוע בניו יורק ליוותה סערה ציבורית, כאשר הנשיא לשעבר שמעון פרס ביטל את הגעתו. זאת בעקבות חשיפת TheMarker לפיה פרס התקשר עם הפועלים בחוזה לפיו יקבל 30 אלף דולר בחודש. אורח מרכזי שיגיע לאירוע של הבנק הוא ראש העיר ניו יורק לשעבר, רודי ג'וליאני. על פי הערכות, ג'וליאני גובה מהבנק עבור הגעתו כ-150 אלף דולר. בנוסף, ערוץ 2 פירסם בצהריים כי ראש הממשלה ושר הביטחון אהוד ברק מנהל מגעים עם בנק הפועלים - ועשוי להרצות באירוע, במקום שמעון פרס. ההערכות הן כי ברק יקבל עבור ההרצאה כ-70 אלף דולר. בבנק הפועלים ובסביבתו של אהוד ברק סירבו להגיב לידיעה.

אהוד ברקצילום: אי–פי

מלבד עלותם של ג'וליאני וברק, הבנק עורך את האירוע באחד המקומות היוקרתיים ביותר בניו יורק - המבנה המפואר של מוזיאון הטבע (American Museum Of Natural History). בנוסף, יוצאת גם משלחת עובדים בכירים מטעם הבנק לניו יורק. גם על כך סירבו בפועלים למסור נתונים.

חגיגות ה-40 לבנק הפועלים נערכות כאשר במקביל מנהל משרד המשפטים האמריקאי חקירה נגד הבנק בחשד שסיפק מקלטי מס לעברייני מס אמריקאים. בין השאר, במהלך החקירה העידו לקוחות אמריקאים כיצד הסתירו כספים בבנק הפועלים.

ראש העיר ניו יורק לשעבר, רודי ג'וליאניצילום: רויטרס

בסוף 1974 פתח בנק הפועלים את הסניף הראשון שלו בארה"ב, במרכז רוקפלר סנטר בניו יורק. בטקס הפתיחה, נכתב אז בידיעה קטנה בעיתון "דבר", בירך, בין היתר, יו"ר הבנק דאז יעקב לוינסון שהיה היה איש מפלגת העבודה. שמעון פרס הציע לו להתמנות ב-1977 וב-1980, לשר האוצר - אך הדבר לא יצא לפועל. ב-1984 התאבד לוינסון בירייה בעקבות שורת כתבות בעיתון "העולם הזה" על חקירת משטרה שנפתחה נגדו ולאחר שהיה מעורב גם בפרשת ויסות המניות שבעקבותיה הולאמו מניות הבנקים.

מוזיאון הטבע בניו יורקצילום: American Museum of Natural History

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker