אלומיי קפיטל מממשת: תרכוש 9% נוספים מהון המניות של דורי אנרגיה

אלומיי ממשת את האופציה ומגדילה את אחזקתה בדורי אנרגיה ל-49% ■ מנכ"ל אלומיי קפיטל: "מאוד מרוצים מהפעלתה של דוראד ותוצאותיה הכספיות בחודשים שחלפו"

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

בהמשך לפרסום ב-TheMarker, אלומיי קפיטל, שבשליטת שלמה נחמה ושותפות קניר שבשליטת חמי רפאל ורן פרידריך, דיווחה הבוקר (א') כי תממש האופציה שברשותה לרכישה של 9% נוספים מהון המניות של דורי אנרגיה, שמחזיקה כ-18.75% מתחנת הכוח דוראד. המימוש ייעשה תמורת כ-28.1 מיליון שקל (כ-7.1 מיליון דולר) וכולל את מחיר המימוש, וכן את הסכום להתאמת הלוואות בעלים שניתנו לדורי אנרגיה על ידי בעלי מניותיה למבנה האחזקות החדש.

עם השלמת מימוש האופציה, אחזקתה של אלומיי בדורי אנרגיה (מקבוצת דורי) תגדל מ-40% ל-49% ואחזקתה העקיפה בדוראד תגדל מ-7.5% לכ-9.1%. האופציה שמומשה היא אחת מבין שתי אופציות שבבעלות אלומיי, הנוגעות לדורי אנרגיה ומועד הפקיעה שלה הינו ה-19 למאי 2015. האופציה השנייה היא ל-1% נוספים מהון המניות של דורי אנרגיה (ותביא לגידול באחזקת החברה בדורי אנרגיה ל-50% ולגידול באחזקה העקיפה של החברה בדוראד אנרגיה ל- 9.375%). אופציה זו ניתנת למימוש עד ה-19 למאי 2016.

תחנת הכוח דוראדצילום: בני מור

דוראד, שפעילותה המסחרית החלה במאי 2014, היא תחנת הכוח הפרטית הגדולה ביותר בישראל. התחנה, שמופעלת באמצעות גז טבעי ממאגר תמר הממוקמת ליד אשקלון, מייצרת כ–800 מגה־ואט נטו (בניכוי צריכת האנרגיה העצמית), כ-6% מכושר הייצור של חברת החשמל. התחנה הוקמה בשותפות בין הקונצרן הטורקי זורלו ‏(25%‏), חברת אדלקום ‏(18.75%‏) החברה הממשלתית צינור אילת אשקלון ‏(37.5%‏) ודורי אנרגיה ‏(18.75%‏). עלות הקמה הסתכמה ב–1.13 מיליארד דולר, 225 מיליון דולר כהון עצמי, והיתרה כחוב בנקאי.

בנובמבר 2010 רכשה אלומיי 40% מהון המניות של דורי אנרגיה תמורת 50 מיליון שקל. עסקה זו גזרה לדוראד, הנכס היחיד של דורי אנרגיה, שווי של 670 מיליון שקל. ב-2014 הרוויחה דוראד 80 מיליון שקל במחזור מכירות של 1.48 מיליארד שקל. הרווח משקף תשואה של 8.9% על ההון העצמי שהושקע בהקמה. ההערכות השותפות הן כי סך ההכנסות הממוצע של התחנה בשנה יהיה כ–1.3–1.4 מיליארד שקל, כשעלויות התפעול והמימון יהיו 1.1–1.25 מיליארד שקל.

אלומיי, שהחלה את דרכה כשלד הבורסאי של חברת נור מקרופרינטרס, פועלת בתחום האנרגיה. הנכס העיקרי שלה הוא האחזקה בדוראד. בנוסף, החברה מחזיקה ב–52 פרויקטים פוטו־וולטאיים לייצור חשמל באיטליה בהספק כולל של 30 מגה־ואט. במקביל, החברה מנסה בימים אלה להשיג דריסת רגל גם בתחום הגז והנפט בישראל. זאת, לאחר שהחברה הגישה, יחד עם חברת האנרגיה האיטלקית אדיסון ודודי ויסמן, הצעה קונקרטית לקבוצת דלק ולנובל אנרג'י לרכישת מאגרי הגז תנין וכריש. מאלומיי לא נמסרה תגובה.

בכירי אלומיי ביום המסחר הראשון של אלומיי בבורסה בתל אביבצילום: משה שי

רני פרידריך, מנכ"ל אלומיי קפיטל: "כחלק ממדיניות החברה של כניסה למיזמים חדשים, כגון תחום האגירה השאובה, לצד השבחת פורטפוליו הנכסים המניבים שלה, החברה מדווחת על מימוש האופציה להגדלת אחזקתה בדוראד. ההשקעה בדוראד נעשתה תוך הקטנת החשיפה בשלבים המוקדמים של הפרויקט בשילוב עם יכולת להגדיל את האחזקה בפרויקט בשלבים בהם הוא כבר נכנס לפעילות מסחרית ורמת הסיכון של ההשקעה יורדת. אנו מאוד מרוצים מהפעלתה המסחרית של דוראד ומפעילותו ותוצאותיו הכספיות של המתקן בחודשים שחלפו מאז תחילת ההפעלה המסחרית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker