פריגו עשויה להיות יעד רכישה 
לענקיות פארמה נוספות

האנליסט ג'ייסון גרברי מ–Leerink ציטט שיחות עם הנהלת פריגו, שהעריכה כי ניתן יהיה לשלב בין פעילות ממותגת של תרופות ומוצרים בריאותיים ללא מרשם לבין פעילות כזו שמתנהלת במותג פרטי של רשתות פארם ורשתות שיווק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת פריגו עשויה להיות יעד רכישה לחברות נוספות מלבד חברת מיילן, כך מעריך האנליסט ג'ייסון גרברי מ–Leerink. גרברי ציטט שיחות עם הנהלת פריגו, שהעריכה כי ניתן יהיה לשלב בין פעילות ממותגת של תרופות ומוצרים בריאותיים ללא מרשם לבין פעילות כזו שמתנהלת במותג פרטי של רשתות פארם ורשתות שיווק. להערכת גרברי, מועמדות פוטנציאליות נוספות לרכישתה של פריגו עשויות להיות החברות גלקסו סמית' קליין, שנסחרת בשווי של 112 מיליארד דולר; ג'ונסון אנד ג'ונסון, שנסחרת בשווי של 279 מיליארד דולר; באייר, שנסחרת בשווי של 120 מיליארד דולר; ורקיט בנקיזר, שנסחרת בשווי של 65 מיליארד דולר.

דירקטוריון פריגו דחה פה אחד ביום רביעי בלילה הצעה לא מחייבת לרכישת החברה שקיבל ממיילן בתמורה ל–205 דולר למניה ובשווי כולל של 29.5 מיליארד דולר. דירקטוריון פריגו נימק את החלטתו בהערכתו שההצעה נופלת משמעותית משווייה הכלכלי של החברה. בעקבות ההחלטה דיווחהCNBC שבכוונת מיילן להגיש הצעה משופרת ומחייבת, כולל תנאי מימון מוגדרים וחבילת מימון שתגבה את ההצעה.

מיילן נסחרת בשווי של 35 מיליארד דולר, בעקבות עלייה של 28% מתחילת 2015, כך שייתכן שהתמודדות רב־צדדית עם חברות ענק מסוגן של ג'ונסון אנד ג'ונסון על רכישת פריגו - לפי שווי חברה שיעלה משמעותית על 29.5 מיליארד דולר - עשויה להיות גדולה מכפי יכולותיה הפיננסיות, או לפחות לעורר התנגדות בקרב בעלי המניות, כמו קרנות השקעה פרטיות וקרנות גידור. אלה עשויות להעדיף את הצעת טבע על פני רכישת פריגו על פי מכפיל שווי פעילות גבוה משמעותית.

אם רכישת פריגו בידי מיילן תאושר בידי בעלי המניות, היא תגן עליה מפני הצעת רכש עוינת מחברת טבע. החברה הישראלית הציעה לרכוש את מיילן תמורת 82 דולר למניה ובתמורה כוללת של 40 מיליארד דולר, כשמחצית הסכום תשולם במניות טבע, שיוקצו לבעלי מניותיה של מיילן, והמחצית האחרת במזומן.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו
ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker