סקירת מסחר

שבוע המסחר המקוצר נחתם בעליות - מדד הנדל"ן התחזק ב-1.2%

מדד ת"א 25 טיפס ב-0.25% ות"א 100 התחזק ב-0.3% ■ ברקע הצעת הרכש למיילן, טבע זינקה ב-2.5% ופריגו נחלשה ב-2% ■ אינסוליין זינקה ב-9% בעקבות השלמת גיוס ■ אלון ריבוע כחול נפלה ב-4.5% על רקע קשיים בעדן טבע מרקט

דרור רייך

יום המסחר האחרון של השבוע המקוצר נחתם בעליות שערים, כאשר על המסחר השפיעה המגמה החיובית בבורסות אירופה ובוול סטריט. בלט בעליות מדד מניות הנדל"ן שהתחזק ב-1.2% בהובלת מניות נצבא ואלרוב נדל"ן שהתחזקו ב-3.25% ו-3% בהתאמה.

בתום המסחר, מדד ת"א 25 התחזק ב-0.25% ומדד ת"א 100 עלה ב-0.3%, מדד הבנקים ירד בניגוד למגמה ב-0.45%. בלט לשלילה מדד מניות התקשורת שאיבד 0.7% מערכו בהובלת מניות פרטנר וסלקום שירדו ב-3 ו-1.5% בהתאמה. מחזור המסחר היה גבוה ועמד על 2.9 מיליארד שקלים בעקבות פקיעת האופציות החודשיות על מדד המעו"ף הבוקר. ביום רביעי וחמישי לא יתקיים מסחר בשל יום הזיכרון ויום העצמאות.

בגזרת המניות - אלון רבוע כחול נפלה ב-4.5% על רקע קשיים בעדן טבע מרקט, טבע עלתה ב-2.5% ופריגו איבדת 2% על רקע הצעת הרכש. אינסוליין זינקה ב-9% על רקע השלמת גיוס.

עידן אזולאי, המשמש מנהל השקעות ראשי באפסילון התייחס למסחר ומציין: "המשקיעים ממשיכים לחפש אחר הטריגר שיניע את המשך העליות, כאשר ייתכן והצעת הרכש הצפויה של טבע למילן יכולה להוות זרז כזה. בנוסף, הודעת בנק הפועלים מאתמול בדבר העלאת שיעור הדיווידנד עשויה להפנות את הזרקור לסקטור הבנקים. הסקטור מתומחר כעת בשוויים אטרקטיביים למדי שאליהם הגיעו מאז שנודע על מינויו הצפוי של כחלון לשר האוצר. יש מקום להניח שהבנקים 'יסגרו' את תשואת החסר שלהם על פני המדדים המובילים עד סוף השנה"

מעבר לים

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות שערים ובבורסות אירופה נרשמת מגמה מעורבת על רקע חוסר הוודאות שמשרה יוון. עליות נרשמו היום גם באסיה בהמשך לעליות אמש בוול סטריט. מחיר הנפט הגולמי נסחר בקרבת שער הנעילה שלו אתמול בניו יורק. הדולר מתחזק מול היורו והין. השבוע יפרסמו כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם את דו"חותיהן. יבמ היכתה את התחזיות אתמול לאחר הסגירה. היום תפרסם יאהו את תוצאותיה, לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

מניות במרכז

חברת טבע פירסמה הצעת רכש רשמית למניותיה של חברת מיילן תמורת 82 דולר למניה. ההצעה משקפת שווי חברה של 40 מיליארד דולר, פרמיה של 20% ביחס למחירה של מניית מיילן בטרם פתיחת המסחר בוול סטריט ופרמיה של 38% ביחס למחיר מנייתה של מיילן בטרם הגישה הצעה לרכוש את חברת פריגו תמורת 29.5 מיליארד דולר ב־7 באפריל.

גיל דטנר מלאומי שוקי הון הוציא סקירה על על ויקטורי בה הוא מציין כי "מניית ויקטורי כעת נסחרת במכפיל רווח של 14.1 על בסיס הרווח הצפוי ב-2015, וזאת בהשוואה למכפיל של 21.6 למניית רמי לוי. גם תחת הנחות שמרניות, המודל שלנו מראה אפסייד נאה לשווי הכלכלי, ולכן אנו מעלים את המלצתנו ל'תשואת יתר' במחיר יעד של 29 שקל".

חברת סאפיינס הודיעה הבוקר כי דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד בהיקף כספי של 0.15 דולר למניה ובהיקף כולל של כ-7.2 מיליון דולר (כ-29 מיליון שקל) במזומן לבעלי המניות בחברה.

מנית צירון מאבדת כעת 26% מערכה במחזור של חצי מיליון שקל, זאת בהמשך לזינוק של 182% אתמול על רקע הודעת החברה כי חתמה על מזכר הבנות בגאנה.

ווקסיל הודיעה על התקשרות עם בנק השקעות קנדי לצורך מיזוג עם שלד בורסאי הנסחר בבורסת טורונטו.

אינסוליין גייסה 6.14 מיליון שקל, כ-36% מעל היקף הגיוס המקורי. בהנפקה נרשם ביקוש יתר של פי 2.4. מחיר המניה במכרז נסגר בכ- 33% מעל מחיר המינימום ובדיסקאונט של 15% בלבד ממחיר המניה, יום לפני הגיוס.

הצלחה בגיוס של סלקט, החברה גייסה 6.6 מיליון שקלים בהנפקה לציבור. בגיוס נרשמו ביקושי יתר, בעלי העניין השקיעו כ-2.5 מיליון שקלים.

ביולייט השקעות במדעי החיים מודיעה היום  כי חברת הבת, איי-אופטימה, השלימה מכירה ראשונה של פרוצדורות לניתוחי גלאוקומה תוך שימוש במערכת ה-IOPtiMateTM למרכז רפואי פרטי ברומניה.  

פואמיקס מדווחת על השלמת ההנפקה לציבור של מניות רגילות בהיקף של 69 מיליון דולר.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker