אנרג'יקס מתקדמת במימון פרויקט אנרגיית הרוח בפולין: תנסה לגייס היום 300 מיליון שקל במכרז למוסדייים

מטרת המהלך: לממן את רכיב ההון העצמי בהשקעה של 400 מיליון שקל בפרויקט ■ המיזם, שצפוי להיות מושלם עוד השנה, יניב לאנרג'יקס הכנסה שנתית של 13 מיליון יורו במשך חמש שנים ■ מניית אנרג'יקס איבדה 4% אתמול

יורם גביזון

חברת אנרג'יקס שבשליטת אלוני חץ, תקיים היום את המכרז המוסדי בהנפקה המתוכננת של מניות ואופציות, בהיקף של 300 מיליון שקל. מטרת הגיוס היא לסייע לאנרג'יקס לממן את רכיב ההון העצמי בהשקעה המתוכננת של 400 מיליון שקל בפרויקט אנרגיית רוח בפולין. הגיוס יגדיל ב-160% את הונה העצמי של החברה, שמסתכם נכון לסוף 2014 ב-187 מיליון שקל.

אנרג'יקס תציע למשקיעים המוסדיים חבילה של מניות ואופציות, כשבכל אחת מהן 1,000 מניות, במחיר מינימלי של 2.4 שקלים למניה ו-300 אופציות למניות מסדרה 2 ללא תמורה, כשמחיר המינימום לחבילת מניות ואופציות הוא 2,400 שקל. האופציות למניות ניתנות למימוש עד אפריל 2017 במחיר מימוש לא צמוד ומתואם לחלוקת דיווידנדים של שלושה שקלים למניה.

נתן חץצילום: דודו בכר

מחיר המינימום האפקטיבי למניה הוא 2.187 שקל למניה, בהתחשב בשווי האופציות לפי נוסחת בלק ושולס, כלומר הנחה של 12.6% בהשוואה למחיר הפתיחה של המניה במסחר אתמול. חברת אלוני חץ, שבשליטת נתן חץ, הודיעה על כוונתה להשתתף בהנפקה בהיקף מינימלי של 215 מיליון שקל כלומר לפי שיעור אחזקתה הנוכחי (72%) בחברת אנרג'יקס. מניית החברה איבדה אתמול 4%.

אנרג'יקס מתכננת להקים מתקן לייצור חשמל מאנרגיית רוח בפולין שהספקו 50 מגה־ואט בעלות של 400 מיליון שקל, שצפוי להתחבר לרשת החשמל עד סוף 2015. לפי הערכותיה של אנרג'יקס, הפרויקט יניב הכנסה שנתית של 13 מיליון יורו, ותזרים מזומנים חופשי של 11 מיליון יורו. החברה צופה שהפרויקט יניב לה שיעור תשואה פנימי של 10.7% ורווח שנתי על בסיס מזומן של 11.6%, בתקופה ממוצעת של חמש שנים.

אנרג'יקס קיבלה את כל היתרי הבניה והאישורים הנדרשים לצורך תחילת עבודות ההקמה שצפויות להתחיל מיידית. היקפו המקורי של הפרויקט היה 192 מגה־ואט, אך אנרג'יקס החליטה לפצל אותו על מנת ליהנות מההסדרה הנוכחית במשק החשמל הפולני, שלפיה מקבל יצרן החשמל מאנרגיה מתחדשת תשלום עבור מגה־ואט שעה ותעודה ירוקה עבור כל מגה־ואט־שעה שהוא מייצר.

תעודות אלה נסחרות בבורסה, כשהרוכשים בדרך כלל הם חברות חלוקת חשמל שמסוגלות באמצעות הרכישה לעמוד בדרישה לרכוש לפחות 15% מהחשמל שהם מוכרים לצרכני החשמל ממקורות ירוקים. המחיר הממוצע הנוכחי של מגה־ואט־שעה, כולל התשלום עבור תעודות ירוקות, מגיע ל–79 יורו למגה־ואט־שעה.

ההסדרה הנוכחית תוחלף בינואר 2016 בשיטת המכרזים, שתקטין את רמת הוודאות בנוגע למחירי החשמל, ולרמת התשואות הצפויה מייצור אנרגית רוח ואנרגיה, ולכן יצרני החשמל מאנרגיות מתחדשות מעדיפים להשלים את הפרויקטים עד סוף 2015 כדי להיות זכאים לתנאיה העדיפים של ההסדרה הקודמת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker