אנלייט במו"מ על פרויקט אנרגיית רוח באירלנד בהשקעה של 23 מיליון יורו

המיזם נמצא בשלבי הקמה, לאחר שקיבל את האישורים הרגולטוריים הנדרשים. המיזם עתיד לכלול 6 טורבינות רוח בהספק של 2.3 מגהוואט כל אחת ופותח על ידי יזם פרטי על קרקע שבבעלותו

יורם גביזון

חברת אנלייט, שבשליטת שאול אלוביץ', מרחיבה את פעילותה בתחום אנרגיית הרוח למדינה נוספת באירופה, בהמשך לפעילותה בפולין. אנלייט מנהלת בימים אלו מו"מ להשקעה ורכישת הבעלות המלאה במיזם אנרגיית רוח באירלנד שהספקו 14 מגהווט בצפון מערב אירלנד.

המיזם נמצא בשלבי הקמה, לאחר שקיבל את האישורים הרגולטוריים הנדרשים. המיזם עתיד לכלול 6 טורבינות רוח בהספק של 2.3 מגהוואט כל אחת ופותח על ידי יזם פרטי על קרקע שבבעלותו.

על פי מבנה העסקה המתגבש תרכוש אנלייט את הבעלות המלאה בחברה שמחזיקה בפרויקט. ההשקעה הכוללת של אנלייט בפרויקט נאמדת ב-5 מיליון יורו ועלותו הכוללת של הפרויקט מוערכת ב-23 מיליון יורו.

אנלייט מנהלת מו"מ עם בנק מוביל באירלנד למימון הפרויקט כאשר בשלב זה נחתם מזכר כוונות. על פי בחינות שנערכו על ידי אנלייט ההכנסות ברוטו מהפרויקט יגיעו ל-2.9 מיליון יורו לשנה לתקופה של 25 שנים.

אנרגיית רוח היא מקור האנרגיה המתחדשת העיקרי באירלנד. ההספק המותקן של אנרגיית רוח במדינה זו הוא 2,000 מגהוואט ופוטנציאל השוק של אנרגיה זו הוא 3,500-4,000 מגה וואט עד ל-2020. על פי הרגולציה באירלנד נקבע יעד לפיו 40% מייצור החשמל באירלנד יהיה מאנרגיה מתחדשת לא יאוחר מ-2020. שוק אנרגית הרוח מוסדר על ידי הממשלה ומבוסס תעריף הזנה לרשת שהוא תעריף קבוע צמוד מדד ל־15 שנים.

טורבינת רוח של אנלייט בפולין
טורבינת רוח של אנלייט בפולין

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker