מטומי רוכשת חברת דאטה קנדית ב-18 מ' ד' - מתקדמת לקראת רישום כפול

בערב חג הפסח אישרה מועצת רשות לניירות ערך את השינוי בתקנות הרישום הכפול

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת טכנולוגיות הפרסום הישראלית מטומי, בשליטת אילן שילוח, מתקרבת לקראת ביצוע רישום כפול. לפיכך, החברה תתחיל ככל הנראה להיסחר בעוד כמה חודשים גם בבורסה בתל אביב, במדד ת"א 100 - בנוסף לבורסה הראשית בלונדון.

בערב חג הפסח אישרה מועצת רשות לניירות ערך את השינוי בתקנות הרישום הכפול, וכעת החברה תוכל לבצע רישום כפול. זאת לאחר שהיתה בשימוע הציבורי במשך כחודש וחצי. את מטומי, הנסחרת בלונדון לפי שווי שוק של 1.1 מיליארד שקל, מלווה בהליך הרישום לבורסה בתל אביב לאומי פרטנרס, זרוע בנקאות להשקעות שבבעלות בנק לאומי. האחרונה גם הובילה את ההנפקה של מטומי בלונדון, וגם רכשה את מניותיה בכ-17 מיליון שקל. מטעם הרשות מוביל את המהלך ראש הרשות לניירות ערך, שמואל האוזר, וזאת במסגרת עידוד כניסתן לבורסה של חברות היי-טק ישראליות איכותיות.

נוסף על כך, הודיעה היום (ד') מטומי על השקעה אסטרטגית חדשה בהיקף של כ-10 מיליון דולר בחברה מובילה בביצועים בתחום המייל - Maven Marketing Group Inc. החברה, בשם Avenlo, מתמחה בשיווק באמצעות דוא"ל ומודעות מותאמות ללקוח (ad targeting) מבוססי דאטה. מטומי רכשה שליטה של 70% בחברה חדשה, שרכשה את הפעילות העסקית של Avenlo. האחוזים הנותרים מוחזקים על ידי Avenlo, בכפוף לאופציה לרכישת 30% מהמניות על ידי מטומי במהלך שלוש שנים.

ההשקעה ב-Avenlo מחזקת את מעמדה של מטומי במגזר הצומח של שיווק באמצעות אי-מייל מבוסס דאטה, כמו גם את יכולותיה במודעות מותאמות ללקוח וניהול נתונים. מחקר של חברת Forrester העריך כי המפרסמים בארה"ב יוציאו על שירותי שיווק באי-מייל כ-3.2 מיליארד דולר עד 2019. ההכנסות מהפעילות הקיימת של מטומי מפעילות שיווק אי-מייל עלתה ב-26% בשנת 2014.

אילן שילוח
אילן שילוחצילום: אייל טואג

"אנחנו נותנים קדימות להשקעה בחברות שפיתחו טכנולוגיות חדשניות ופתרונות מתקדמים, שיתנו ללקוחות המפרסמים ולשותפי המדיה שלנו גישה למערך פתרונות שיווק דיגיטלי חדשני. באמצעות ההשקעה שלנו ב-Avenlo אנו מוסיפים יכולות טכנולוגיות ויכולות ניהול נתונים, המשפרים את יכולתנו לאסוף, לעבד ולנטר את נתוני הקמפיין ולהביא לשיפור התוצאות עבור הלקוח", ציין מנכ"ל מטומי עופר דרוקר.

לדבריו, "אוונלו פיתחה פתרון חדשני לשיווק באמצעות אימייל, מודעות המותאמות ללקוח וניהול נתונים שיסייעו להגביר את המשך הצמיחה בתחומים חשובים אלה של הפעילות העסקית שלנו. אנו מצפים לעבודה המשותפת עם צוות ההנהלה של Avenlo לסייע לה להתרחב לשווקים בינלאומיים חדשים וביחד לבנות את המובילות העולמית בשיווק באמצעות אימייל".

אבנלו נוסדה בשנת 2012 והיא בעלת פלטפורמת אופטימיזציית אימייל חדשנית, המספקת למפרסמים, סוכנויות ורוכשי מדיה יכולות מתקדמות ורב ערוציות (Multi-Channel)של מודעות מותאמות לקוח, מבוססות דאטה ונתונים, המותאמות למגוון רחב של מכשירים, לרבות מובייל. הפלטפורמה הטכנולוגית של Avenlo מאפשרת הפצת טובין ו/או שרותים בקמפיינים של שיווק באימייל במספר מודלים עסקיים.

פלטפורמת אופטימיזציית האימייל של Avenlo משתמשת בנתוני הלקוח באלגוריתמים מבוססי דאטה לשפר את תוצאות המפרסמים ואת החזר ההשקעה ((ROI תהליך יצירת פרופיל הלקוחות החדשני של Avenlo)  משלב פעולה חיה של המשתמש עם מידע התנהגותי , דמוגרפי וסטטיסטיקה מתוחכמת של יצירת מודל אלוגריתמי, הצופה את הפעולות האפשריות של לקוח ספציפי. 

אבנלו עובדת עם סוכנויות השיווק ברחבי  העולם והמותגים המובילים בתעשיות מגוונות, כולל תקשורת, תיירות, ביטוח, שירותים מקוונים וקמעונאות.

אבנלו תמשיך להיות מובלת על ידי שלושת מייסדי החברה: רפאל אלטר, כריס דה-דיגו וג'וסף פיירמן בסינרגיה עם צוות ההנהלה העולמי של מטומי.

ג'וסף פריימן, מייסד Avenlo אמר כי : "אנו נרגשים לאחד כוחות עם מטומי, המספקת את הניסיון המוכח שלה בפרסום מבוסס ביצועים. Avenlo נמצאת בנקודת איזון וערוכה להמשך צמיחה משמעותית באמצעות התשתית הבינלאומית, היכולות של מטומי, כמו גם רשת הלקוחות שלה, נמשיך להאיץ את הצמיחה שלנו ולהתרחב לשווקים בינלאומיים חדשים על ידי ההטמעה של הטכנולוגיה החדשנית והיכולות".

מטומי פרסמה לפני כחודש תוצאות חיוביות ל-2014. הכנסות הפרופורמה (הכנסות שמאפשרות לעשות השוואה לשנה שעברה על בסיס זהה, מ"ר) גדלו ב-2014 בכ-19% לעומת 2013 והסתכמו בכ-259 מיליון דולר, לעומת התחזיות הקודמות שדברו על הכנסות 255-253 מיליון דולר.

ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי בניכוי הוצאות מימון ,מיסים, פחת והפחתות) המתואם Non-Gaap (בנטרול השפעות חד-פעמיות) של מטומי הסתכם ב-2014 ב-24.1 מיליון דולר- עלייה של כ-40% לעומת 2013.

מטומי הציגה ב-2014 צמיחה בנתח השוק שבאה לידי ביטוי בגידול במספר הלקוחות הפעילים שהסתכם ב-2014 ב-5,175 לקוחות לעומת 1,557 לקוחות ב-2013. הגידול בלקוחות נבע בעיקר מהתווספות הלקוחות של חברות טים אינטרנט ומובפוקס שתוצאותיהן אוחדו לראשונה בדו"חות מטומי. למרות הדו"חות החיוביים בחודש האחרון מניית מטומי ירדה בכ-10% והדבר נובע בין היתר שחלק מבעלי המניות מכרו נתח מהמניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker