לידר שוקי הון: אינרום תיהנה מתנופת הבנייה בישראל; פוטנציאל לעלייה של 18%

האנליסטית מיכל אלשיך החלה לסקר את אינרום תעשיות, תחת המלצה של "תשואת יתר" ■ "לאינרום הנהלה מצוינת והיא הצליחה להציג בשנים האחרונות צמיחה מרשימה בהכנסות וברווח", כותבת אלשיך ■ גם בהלמן-אלדובי שוריים על המניה

ערן אזרן

יצרנית חומרי הגלם לבנייה, אינרום תעשיות, שהונפקה בבורסה ביוני 2014, מקבלת הבוקר (ד') המלצה "חמה" נוספת, הפעם מבית ההשקעות לידר שוקי הון. בסקירה ראשונית שפורסמה לחברה, העריכה האנליטסית מיכל אלשיך כי אינרום עשויה להינות בשנים הבאות מהתנופה הצפויה בשוק הבנייה בישראל, תוך מיצוי ההשקעות הוניות שביצעה בשנים האחרונות. אלשיך העניקה לאינרום המלצה של "תשואת יתר", עם מחיר יעד של 11 שקל - הגבוה בכ-18% מהמחיר בפתיחת המסחר הבוקר.

אינרום, שבשליטת קרן פימי בניהולו של ישי דוידי, היא אחת מחברות חומרי הבנייה והתעשייה הגדולות בישראל. החברה, שמנייתה עלתה מאז ההנפקה ב-32%, נסחרת במדד יתר 50, לפי שווי שוק של 958 מיליון שקל. לחברה שלושה תחומי פעילות: צבעים (נירלט); דבקים וחומרי איטום (מיסטרפיקס, כרמית); ופתרונות בנייה (איטונג). תחום הצבעים הוא את התחום המהותי ביותר, שתורם כ-49% מההכנסות וכ-44% מהרווח התפעולי. לפני חודש קיבלה אינרום המלצת "קנייה" מבית ההשקעות הלמן אלדובי, במחיר יעד של 9.5 שקלים, בדומה למחירה הבוקר.

"אינרום היא חברה תעשייתית מבוססת, הנוכחת בכל תהליך הבנייה ובעלת מגוון רחב של מוצרים. לאינרום הנהלה מצוינת והיא הצליחה להציג בשנים האחרונות צמיחה מרשימה בהכנסות וברווח", כותבת אלשיך בסקירה. מנכ"ל אינרום הוא אלדד בן-משה. אלשיך העריכה שב-2015 אינרום תושפע מההתאוששות האיטית בשוק הבניה, לאחר "שחרור הפקק" שנוצר בשל ביטול הטבת "מע"מ 0%" לרוכשי דירה ראשונה. עם זאת, היא הדגישה כי בטווח הארוך, החברה תיהנה מהתנופה בשוק הבניה והמחסור בדירות למגורים.

בין השנים 2011-2014 צמחו הכנסות של אירנום בכ-6.3% בממוצע מדי שנה. הרווחיות התפעולית (רווח תפעולי כשיעור מההכנסות) עלתה מכ-12.2% ב-2011 לכ-15.8% ב-2014. אלשיך הדגישה כי השיפור העקבי בהכנסות וברווחיות נבע מחדשנות, התמקדות במתן שירות אמין ואיכותי, השקעות והתייעלות. בין צעדי החדשנות, אלשיך הזכירה: חדירה לשוק הבנייה המתועשת, התמקדות במוצרים ופתרונות מיוחדים והרחבת הפרוטפוליו עם מוצרים בעלי תכונות ייחודיות.

מנכ"ל אינרום, אלדד בן משה
מנכ"ל אינרום, אלדד בן משהצילום: אייל טואג

נקודת חוזקה נוספת שזיהתה אלשיך באינרום היא פיזור מוצריה לאורך כל תהליך הבנייה. לשיטת אלשיך, אינרום מלווה את ראשית הבנייה באמצעות מוצרי איטונג; את אמצע התהליך באמצעות מוצרי כרמית; ואת השלב הסופי עם מוצרי נירלט. יתרה מזאת, "מוצריהן של כרמית ונירלט מיועדים גם לשוק השיפוצים, כך שגם בעתות של ירידה בשוק הבניה, אינרום עשויה להנות מעלייה בשוק השיפוצים", הדגישה.

נקודת חוזקה שלישית לפי אלשיך היא היחסים הפיננסיים הטובים. לאינרום חוב פיננסי נטו של כ-200 מיליון שקל עם מינוף נמוך יחסית. היחס בין החוב נטו לבין הרווח התפעולי התזרימי הנקי (EBITDA) עומד על כ-1.3 בלבד. במקביל, אלשיך ציינה שלאינרום מדיניות חלוקת דיווידנד מיטבית של כ-75% מהרווח הנקי, כך שתשואת הדיווידנד שלה עולה על 7%, "בין המרשימות בבורסת תל אביב".

אלשיך סיכמה: "אינרום נסחרת כיום במכפיל רווח של כ-12.3 ומכפיל רווח תזרימי (EV/EBITDA) של כ-8.4 על התוצאות החזויות ל-2015. לאור השיפור הצפוי בטווח הארוך, אינרום נסחרת להערכתנו מתחת לשוויה הכלכלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker