"עודד שריג משדר מסר שאת הרגולטורים בישראל אפשר לקנות"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מתחה ביקורת חריפה על השכר שקיבל שריג, שכיהן בשנים 2010-2013 כממונה על הביטוח באוצר, בעבור ארבעה חודשי עבודה בחברת אליהו ■ גלאון: "שריג מעל בתפקידו הציבורי"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

"1.46 מיליון שקל בארבעה חודשים. זה השכר הבלתי נתפס שעודד שריג, המפקח לשעבר על חברות הביטוח, קיבל משלמה אליהו כיועץ לחברת הביטוח שלו. רק למקרה שלמישהו עוד היה ספק שההתעקשות של אליהו לדאוג לשריג לג'וב שמן בחברה שלו היא תוצאה של יחסי הון-שלטון מושחתים" - כך כתבה בצהריים (ב') ח"כ זהבה גלאון (מרצ) בתגובה לדו"חות הכספיים של חברת הביטוח אליהו, שחשפו את עלות השכר שקיבל עודד שריג בעבור ארבעה חודשי עבודה.

גלאון, שכתבה את הדברים בדף הפייסבוק שלה, הוסיפה: "אם במקרה פספסתם, הנה תקציר הפרקים הקודמים: כשעודד שריג היה המפקח על הביטוח הוא אישר לשלמה אליהו לקנות את חברת מגדל, למרות התנגדויות רבות של גופים מקצועיים וציבוריים. כבר אז זה הסריח עד השמים מקשרי הון-שלטון, ואכן – פחות משנתיים אחרי ששריג סיים את תפקידו אליהו ביקש למנות אותו למנכ"ל קבוצת מגדל".

גלאון מתחה ביקורת חריפה על המעבר שעשה שריד מהאגף לפיקוח על הביטוח לעבודה אצל חברת ביטוח שעליה פיקח. שריג כיהן כמפקח על הביטוח במשרד האוצר בשנים 2010-2013. "יש לי הרבה מה להגיד על הסכום המפלצתי ששריג הרוויח בארבעה חודשים בלבד, וגם על העובדה שבגלל שהוא פסול מלעסוק בעניינה של חברת הביטוח, האחזקה העיקרית של מגדל אחזקות, לא ברור מה הוא עושה שם כדי להרוויח את הסכום הזה", אמרה גלאון.

עודד שריגצילום: עופר וקנין

"אבל האמת היא שהכסף הוא לא הסיפור כאן – הסיפור הוא שאת הסכום הזה שריג הרוויח באמצעות מעילה בתפקיד הציבורי שהופקד בידיו כדי להבטיח לעצמו ג'וב עתידי, שבשביל כמה מיליונים הוא מכר את אמון הציבור והפקיר את כספי הפנסיה שלנו והכי גרוע – שהוא ממשיך להיתמם ולשדר מסר חמור לבעלי ההון ולמי שמחזיקים בתפקיד ציבורי שזה בסדר, ושאת הרגולטורים בישראל אפשר לקנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker