ניסוי מוצלח לאנטרה צפוי לתת לה תג מחיר של 70 מיליון דולר

חברת אנטרה שבשליטת די.אן.איי הציבורית השלימה גיוס של 5 מיליון דולר לפי שווי של 22 מיליון דולר ■ החברה תפרסם ברבעון השלישי את תוצאות הניסוי בשלב השני בתרופה לטיפול בתת־פעילות של בלוטות יותרת התריס, לשוק של 300–500 מיליון דולר

יורם גביזון

מנייתה של חברת די.אן.איי ביומד השתלבה אתמול במגמה החיובית בבורסה ובחברות הביומד ועלתה ב–4.7% במחזור של 140 אלף שקל לשווי חברה של 32 מיליון שקל. הנכס העיקרי של די.אן.איי ביומד הוא אחזקה (51%) בחברה הבת אנטרה, שמפתחת תרופות במתן אוראלי. אנטרה פיתחה טכנולוגיה להעברה של חלבונים לדם באמצעות גלולות, והיא מחזיקה בפטנט להעברה אורלית של חלבונים דרך מערכת העיכול.

הטכנולוגיה שפיתחה אנטרה מנסה להתגבר על שתי הבעיות המרכזיות שמונעות העברת תרופות מבוססות חלבונים דרך מערכת העיכול: פירוק של התרופה באמצעות האנזימים והחומצות בקיבה, וחוסר ספיגה של החלבון. החלבון הראשון שאנטרה מיישמת בשלב זה את הטכנולוגיה שלה, הוא הורמון של בלוטות יותרת התריס (PTH), שמיועד לשתי התוויות: טיפול אורלי במחלת הידלדלות העצם (אוסתיאופורוזיס), ובטיפול בתת־פעילות של בלוטות יותרת התריס.

הורמון בלוטות יותרת התריס (PTH) מופרש בתגובה לירידה ברמת הסידן בדם, המזוהה באמצעות חיישן הממוקם על גבי הבלוטות. ה–PTH מווסת את רמת הסידן בגוף באמצעות שחרור סידן מהעצמות, הקטנת פינוי הסידן מהדם, והגברת היצירה של ויטמין D, שמגדיל את ספיגת הסידן מהמזון. משום כך, הוספת ההורמון PTH עשויה לתת מענה לחולים שסובלים מבעיות בשחלוף העצם, בעיקר חולי אוסתיאופורזיס, ולחולים שסובלים מרמת סידן נמוכה בשל חיסרון ב–PTH.

אנטרה
אנטרה

אנטרה מפתחת את EB 612 לטיפול בתת־פעילות בלוטות יותרת התריס לשוק הנאמד ב–300–500 מיליון דולר בשנה. החברה סיימה בהצלחה ניסוי קליני בשלב הראשון. רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) נתנה באפריל 2014 מעמד של תרופת יתום לתרופה, ועל כן תקבל בלעדיות של שבע שנים החל מקבלת אישור שיווק.

אנטרה צפויה לפרסם ברבעון השלישי של 2015 את התוצאות של ניסוי פיילוט בשלב השני בחולי תת־פעילות יותרת התריס שנערך בישראל. בקשה דומה לא הוגשה עדיין לרשות התרופות הבריטית, לנוכח ההחמרה בדרישות הרגולטוריות ומידע נוסף שנדרש לצורך ההגשה. אנטרה חתמה בפברואר 2015 על הסכם לגיוס של 6.1 מיליון דולר לפי שווי חברה של 22.5 מיליון דולר לפני הגיוס במסגרת הנפקה פרטית כשלב מקדים להנפקה ראשונה של מניותיה בנאסד"ק או בבורסה של ניו יורק. המשקיע הפרטי החליט בסוף מארס 2015 להקדים את העברתם של 2.45 מיליון דולר, ומיליון דולר נוספים יועברו אם החברה תשלים את הנפקתה הציבורית.

די.אן.איי מתכננת לבצע את הנפקתה של החברה הבת אנטרה ברבעון השלישי של 2015, ולרכוב על הצלחתה של חברת NPS, שקיבלה אישור FDA לשווק את ה–NATPARA (זריקה יומית של PTH).

חברת הייעוץ גיזה אבן זינגר, שביצעה הערכה לשווייה של אנטרה לצורך יישום תקן IFRS 36 הנוגע להפרשות לירידת ערך, אמדה את שווייה ב–72 מיליון דולר. גיזה מעריכה שהחברה תניב הכנסות של 88 מיליון דולר ב–2018 ממכירת התרופה לטיפול בתת־פעילות יותרת התריס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker