אסא ששון

עודד שריג, המשמש יועץ ליו"ר חברת הביטוח אליהו, נהנה מעלות שכר של 1.46 מיליון שקל מספטמבר 2014 ועד לסוף השנה - כך עולה מדו"חות כספיים של חברת הביטוח. אליהו, שבשליטת איש העסקים שלמה אליהו, היא חברה פרטית ואליהו משמש בה יו"ר. עם זאת, בשל היותה חברת ביטוח היא מחויבת לפרסם דו"חות כספיים. שריג כיהן כמפקח על הביטוח בשנים 2010-2013, לפני דורית סלינגר המכהנת בתפקיד כיום. נוסף על כך, שריג מכהן גם כיו"ר מגדל אחזקות.

חברת הביטוח אליהו היא החברה שבאמצעותה שולט שלמה אליהו בחברת הביטוח מגדל. לאחר שאליהו רכש את מגדל הוא הכניס את חברת הביטוח אליהו למצב של Run off. כלומר, חברה ללא פעילות מלבד פעילות קיימת שהולכת ופוחתת. מדובר על פעילות תביעות. את פעילות ביטוחי החיים מכר אליהו לחברת הראל, ואילו את פעילות הביטוח האלמנטרי הוא מיזג לתוך מגדל.

מינויו של שריג לתפקיד היועץ ליו"ר אליהו נעשה בעקבות התנגדותה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר למינויו של שריג למנכ"ל אליהו. שלמה אליהו עצמו לא ראה בעין יפה את התנגדותה של סלינגר, והחליט למנות את שריג גם לתפקיד יו"ר מגדל אחזקות. מאחר ומגדל היא חברת אחזקות היא לא כפופה לפיקוח של המפקחת על הביטוח.

עודד שריג
עודד שריגצילום: עופר וקנין

בדיווח שמסרה מגדל לקראת מינויו של שריג ליו"ר החברה היא הסבירה כי שריג לא יטפל בענייני הגופים המוסדיים בקבוצה, ובהם בחברה הבת מגדל, חברה לביטוח בע"מ ומגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ, למעט כמתחייב מכהונתו בחברה על פי דין. בנוסף, הודיע שריג כי יימנע מלטפל בענייני מגדל עד אוגוסט 2016, כפי שקבעה סלינגר. אם שריג לא יטפל במגדל ביטוח במסגרת תפקידו, לא ברור במה הוא כן יטפל, שכן אחזקתה העיקרית של מגדל אחזקות היא מגדל ביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker