קרנות הנאמנות ממשיכות לקנות מניות זרות

הקרנות הוסיפו בינואר 39 מניות זרות לתיקי ההשקעות בסכום כולל של 53 מיליון שקל

דרור רייך

הבורסה בתל אביב ממשיכה לשבור שיאים, אבל מנהלי קרנות הנאמנות ממשיכים לפזר השקעות בבורסות בחו"ל. בתי ההשקעות פסגות ואלטשולר־שחם הובילו את קניית המניות הזרות החדשות - בין השאר בבורסות של מילאנו, פרנקפורט, לונדון וטוקיו.

על פי הרשת החברתית למשקיעים stocker.co.il, העוקבת אחר פעילות הגופים המוסדיים בניירות ערך ברחבי העולם, בינואר 2015 הוסיפו מנהלי הקרנות הישראלים 39 מניות זרות לתיק ההשקעות המצרפי בסכום כולל של 53 מיליון שקל.

קופת חסכון של חזיר מונחת בין שני מחשבים שעליהם מדדי בורסות
צילום: בלומברג

הרכישות שביצעו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות התמקדו בחמש מניות, שבהן הושקעו 35 מיליון שקל. חמש המניות נרכשו על ידי פסגות, בניהולו של חגי בדש, ואלטשולר בניהולם של גלעד אלטשולר ורן שחם.

המניה שנרכשה בסכום הגדול ביותר היא נייטורי הולדינגס, הנסחרת בבורסה של טוקיו. נייטורי היא חברת אחזקות המפעילה רשת חנויות למוצרים לבית, בעיקר ביפן. פסגות רכש מניות שלה ב–15 מיליון שקל. מתחילת 2015 עלתה המניה ב–38%.

מניה נוספת שמנהלי הקרנות רכשו בינואר 2015 נסחרת בבורסת מילאנו באיטליה. חברת רקורדטי היא חברת תרופות איטלקית שנוסדה ב–1926 ומציגה הכנסות של כמעט מיליארד יורו ורווח שנתי של 161 מיליון יורו. קרנות הנאמנות של פסגות השקיעו בחברה 6.5 מיליון שקל, וגם היא עלתה ב–38% מתחילת השנה.

מניה אחרת שמנהלי קרנות הנאמנות רכשו היא מיקרו־פוקוס, חברת תוכנה הנסחרת בבורסת לונדון בשווי של 2.6 מיליארד ליש"ט. החברה נוסדה ב–1976 והכנסותיה השנתיות מסתכמות ב–1.4 מיליארד ליש"ט. פסגות רכש מניות מיקרו־פוקוס ב–6 מיליון שקל. מתחילת השנה עלתה המניה ב–9%.

עוד בבורסה הבריטית, מנהלי קרנות הנאמנות של פסגות קנו גם את מניית חברת הלמה המשווקת מערכות התראה, גלאי עשן ואש, חיישני אבטחה וכן מערכות ניטור זרימה, לחץ ואיכות ברשתות מים. פסגות רכשה בינואר מניות של הלמה בסכום של 5 מיליון שקל ומתחילת השנה עלתה המניה ב–2%.

מניה זרה חדשה שנכנסה לתיק המוסדי מגיעה מבורסת פרנקפורט בגרמניה. אלטשולר שחם רכש מניות של קומפיוגרופ ב–3 מיליון שקל. קומפיוגרופ מספקת שירותי טכנולוגיית מידע ותוכנה למגזר הרפואי, בעיקר למרפאות כלליות ומרפאות שיניים, בתי מרקחת, מעבדות ובתי חולים. לחברה לקוחות בכ–43 מדינות והיא נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד יורו. מתחילת ינואר עלתה המניה ב–34%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker