המסחר ננעל עם שיאים במדדים המובילים: ת"א 25 התחזק ב-0.1% לשיא של 1,642 נק'

המסחר ננעל בעליות שערים במחזור דליל ■ ננו דיימנשן זינקה ב-14.5% על רקע הרחבת רישיון ואינסוליין התחזקה ב-15% ■ עליות נאות נרשמו בשוק הסולידי

דרור רייך

שבוע המסחר המקוצר (עד 14:30) של חול המועד פסח נחתם ביציבות, עם עליות שערים קלות. גם ביום חמישי הקרוב לא ייתקיים מסחר עקב החג השני של פסח.

בתום המסחר, ת"א 25 התחזק ב-0.1% לעבר שיא של 1,642 נקודות ומדד ת"א 100 הוסיף 0.3% לערכו. מדד הבנקים  ירד ב-0.15% ומדד נדל"ן 15 הוסיף 1.15%% לערכו. בלט לחיוב מדד הנפט והגז שזינק ב-3.8% בהובלת מניית דלק קידוחים שזינקה ב-5%. מחזור המסחר היה דליל ועמד על 351 מילוני שקל בלבד.

בגזרת המניות בלטו פריגו שנחלשה ב-1.9%, דלק קבוצה שהתחזקה ב-3%, מליסרון שעלתה ב-2.9% ומניית עזריאלי שהוסיפה 1.45% לערכה.

בשוק הסולידי נרשמו עליות שערים נאות - מדדי התל בונד הוסיפו עד 0.46% לערכם ומדד התל בונד השקלי התחזק ב-0.3%. המדד הכללי של איגרות החוב הממשלתיות רשם עלייה של 0.17% בשקליות ועלייה של 0.3% בצמודות.

רו"ח בועז צליח, מנכ"ל ובעלים של בית ההשקעות "טופ אלפא" התייחס למסחר וציין כי "השבוע הראשון של אפריל התחיל בתגובת השוק לנתוני התעסוקה המאכזבים שהגיעו מארה"ב אשר היו הרבה מתחת לציפיות. אמנם גורמים רבים בשוק האמינו כי הנתונים יהיו חלשים מהתחזיות שדיברו על 245 אלף משרות, אך הנתון של 126 אלף משרות בלבד תפס את השוק בהפתעה. המשקיעים כנראה מאמינים כי תהליך העלאת הריבית בארה"ב ידחה ובתגובה תשואות האג"ח הממשלתי ירדו, כאשר תשואת האג"ח ל-10 שנים בארה"ב ירדה לרמתה הנמוכה ביותר מזה כחודשיים".

"כפועל יוצא מזה, תשואות איגרות החוב בארץ יורדות כעת לכל אורך העקום הממשלתי וניתן לראות עליית מחירים ניכרת גם באג"ח הקונצרניות. כמו כן, כפי שניתן היה לצפות, ניתן לראות על פי החוזים כי השקל ממשיך להתחזק מול הדולר, מגמה אשר, אם תימשך, תאלץ בוודאי את בנק ישראל להתערב על מנת למנוע המשך התחזקות יתר של השקל מול סל המטבעות".

מעבר לים

ביום שישי לא התקיים מסחר בבורסות וול סטריט לרגל חופשת סוף השבוע של חג הפסחא, כמו כן ביום שישי וביום שני לא יתקיים מסחר בבורסות אירופה בשל חופשת חג הפסחא.

מניות במרכז

אינסוליין זינקה ב-15% על רקע קבלה של עדכון בנוגע למידע הקליני הדרוש לרישום אינסופד בקטלוג המוצרים הרפואיים בגרמניה. החברה מעריכה שברשותה מידע קליני שנאסף בגרמניה מעבר למה שכבר נכלל בבקשה הראשונית שהגישה, אשר עשויים לשנות את עמדת הגוף הרושם, ללא צורך בניסויים קליניים נוספים. אינסוליין מתכוונת להגיש את תגובתה בשבועות הקרובים על מנת לאפשר את המשך תהליך הרישום, וזאת בתיאום עם הגוף הרושם.

בונוס ביוגרופ הודיעה היום, כי חברת בונוס תרפואטיקה, חברה בת בבעלות מלאה של החברה, מנהלת מו"מ לפיתוח משותף של שתל חי של רקמה אנושית, המכיל כלי דם ראשיים. כיום, מייצרת בונוס ביוגרופ, במרכז הייצור שלה, בפארק מת"מ, בחיפה, שתלים חיים של רקמות אנושיות, הכוללות כלי דם, העשויים לסייע לאספקה ולזרימה מידית של דם דרך השתל, וכך לתמוך בקליטת השתל בגוף המטופל.

בונוס ביוגרופ החלה בפיתוח שתל חי של רקמה אנושית, המכילה כלי דם ראשיים, העשויים מחומרים המתפרקים בצורה ביולוגית ועשויים לשמש, באופן זמני, לתמיכה בשיקום ובחידוש של רקמות אנושיות גדולות, עד להתפתחות טבעית של כלי דם ראשיים אנושיים חדשים באזור ההשתלה. 

לידר החזקות הודיעה כי התקשרה בהסכם השקעה עם קיבוץ שריד, הבעלים של גמל שריד, לפיו תשקיע החברה במזומן סך כולל של 35 מיליון שקלים וזאת כנגד הקצאת מניות בגמל אשר תהוונה מיד עם השלמת העסקה 30% מהונן המונפק והנפרע של גמל שריד ומזכויות ההצבעה בדילול מלא.

חברת ננו דיימנשן הודיעה כי חברת הבת, ננו דיימנשן טכנולוגיות, הרחיבה את הסכם הרישוי עם יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת הרחבת תחום הרישיון קיבלה החברה זכויות בלעדיות לשימוש בשיטה ייחודית לייצור ננו חלקיקי כסף לטובת ייצור דיו מוליך לכל מטרה ולכל שוק פונטציאלי. הפטנטים ברישיון מאפשרים לחברה לייצר ננו חלקיקי כסף, חומר יקר המשמש כמרכיב בדיו המוליך, בתהליך יעיל במיוחד אשר מאפשר ייצור דיו כסף מוליך בעלויות נמוכות.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker