המיליארדר שקנה בית מאולמרט רוכש את בית ליסין בתל אביב

המשקיע המרכזי ברכישה הוא המיליארדר האמריקאי דניאל אברמס, שהתפרסם באחרונה בישראל בשל תמיכתו הכספית בארגון V15 ■ במתחם, הסמוך לכיכר המדינה, ייבנה מגדל מגורים בן 27 קומות

מיכאל רוכוורגר

אחרי שהמגעים עם המיליארדר טדי שגיא למכירת מתחם בית ליסין בתל אביב תמורת 268 מיליון שקל לא הבשילו לכדי עסקה, מצאו בעלות המתחם רוכשים אחרים - שקונים את המתחם תמורת כ–280 מיליון שקל. המתחם הוא בבעלות חברת הנדל"ן הציבורית אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן ובניהולו של דרור נגל, ומשפחת רחמים בראשות שאול רחמים (המחזיקות כל אחת בכמחצית מהזכויות במתחם).

ל-TheMarker נודע כי אזורים ומשפחת רחמים סיכמו בימים האחרונים על מכירת בית ליסין לאייל פרידמן, דירקטור ומנכ"ל משותף בחברת גינדי השקעות, שישקיע סכום מסוים ברכישת המתחם ויהיה מעורב בפיתוחו. את הסכום העיקרי ישקיע המיליארדר היהודי האמריקאי דניאל אברמס (90), שמגיע לעסקה יחד עם פרידמן. עבור אברמס מדובר באחת ההשקעות הבודדות שביצע בישראל.

המתחם הממוקם ברחוב ויצמן 30–34, הסמוך לכיכר המדינה, מיועד להקמת מגדל מגורים יוקרתי שיתנוסס לגובה של 27 קומות, ויצריך השקעה נוספת של מאות מיליוני שקלים לפחות, שתמומן כנראה בידי הבנקים.

תיאטרון בית ליסיןצילום: טלי שני

המתחם כולל שני מבנים נמוכים, בית ליסין ובית המלין, הכוללים שטחי מסחר ומשרדים, המושכרים גם לבנק מזרחי טפחות, הבנק הבינלאומי ורשת רולדין. בשנים האחרונות הוסרו כל המכשולים הרגולטוריים להקמת דירות בפרויקט (כ–60–80 דירות).

אברמס, שהונו מוערך בידי מגזין "פורבס" בכ–2 מיליארד דולר, עשה את עיקר הונו מהמוצר הדיאטטי "סלים פאסט". לפני כתשע שנים הוא רצה לרכוש את השליטה בבנק לאומי, וחבר לשם כך לקבוצת סרברוס. ואולם, עסקה זו לא יצאה לפועל.

אברמס מחובר מאוד למערכת הפוליטית הישראלית. הוא מזרים כבר שנים מיליוני דולרים לפוליטיקאים וליוזמות של ארגונים ועמותות הקשורים לשמאל, בישראל ובעולם.

דניאל אברמסצילום: אייל ורשבסקי

אברמס עלה לכותרות בחודשים האחרונים במהלך קמפיין הבחירות האחרון בישראל, כשנתן תמיכה כספית לארגון V15 שקרא להחלפת השלטון של בנימין נתניהו. עם זאת, אברמס ציין בעבר כי הוא רואה את עצמו כחבר של נתניהו, גם אם הם לא תמיד רואים את הדברים עין בעין.

לפי פרסומים שונים בתקשורת, בשנים הוא תרם לשמעון פרס, יצחק הרצוג, עמי איילון ואהוד אולמרט. עם אולמרט נקשר שמו של אברמס לא מעט פעמים, למשל, כשהוא קנה ממנו בית בירושלים, ונתן לו להמשיך להתגורר בביתו בשכירות יחסית נמוכה, ומימן חלק מהגנתה של שולה זקן בפרשת הולילנד בבית המשפט המחוזי בירושלים.

עד כה לא התקבלה תגובה מאזורים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker