חשש ממס ירושה? צדיק בינו העביר לילדיו מניות בחברה המשפחתית ללא תמורה

כעת כל אחד משלושת ילדיו של בינו מחזיק ב-25% מהחברה בינוהון ■ העברת המניות מצד צדיק בינו לילדיו, עשויה לחסוך בעתיד תשלומי מסים

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים31
סיון איזסקו

איש העסקים העביר לילדיו מניות בחברת בינוהון - באמצעותה הוא החזיק בשליטה בבנק הבינלאומי. עד כה צדיק בינו החזיק ב-52.5% מהמניות בבינוהון, ושלושת ילדיו החזיקו ביתר המניות וצדיק החזיק בייפוי כוח לפעול בשם ילדיו כבעלי מניות.

עתה יפויי הכוח בוטלו, וצדיק בינו העביר לילדיו (ללא תמורה) נתח נוסף מהמניות כך שאחזקותיו של צדיק בינו בחברה ירדו לשיעור של 25%, וכל אחד משלושת ילדיו מחזיק גם הוא ב-25% מהחברה בינוהון, המחזיקה ב-38.3% בחברת האחזקות פיבי, המחזיקה ב-48.3% במניות הבנק הבינלאומי.

במילים אחרות אם עד כה צדיק בינו החזיק בייפוי כוח לפעול בשם 100% מבעלי המניות בבינוהון, מעתה יוכל לפעול - באופן פורמאלי - רק בשם 25% מהמניות.

צדיק בינו
צדיק בינוצילום: מוטי קמחי

החברה לא דיווחה מה הרקע לביצוע העברת המניות. אולם, נזכיר כי שר האוצר המיועד משה כחלון הביע תמיכה פומבית ב. העברת המניות מצד צדיק בינו לילדיו כבר עתה, עשויה לחסוך בעתיד תשלומי מסים אם אכן יוחלט על הטלת מס שכזה.

כחלון אמר לאחרונה ב כי "אנחנו נגד העלאת מסים באופן גורף, למעט מס ירושה. לדעתי, מ-10 מיליון שקל אפשר לקחת מס ירושה, כי זה מס צודק".

לשאלה באיזה שיעור, ענה כחלון כי "צריך לשקול, אבל זה יכול להיות 20%–25%. זה מס צודק, סולידרי. אני חושב שהוא טוב גם לנותן וגם למקבל. מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם, אם איני טועה, לפחות בעולם הנאור, שאין בה מס ירושה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker