קבוצת חנן מור העניקה שעבוד על עודפים מפרויקטים - וגייסה אג"ח בריבית של 6.6%

החברה השלימה את שלב המכרז הציבורי עם ביקושים בהיקף של כ-94 מיליון שקל ■ החברה החליטה לגייס כ-45 מיליון שקל בהובלת פועלים אי.בי.אי

ערן אזרן

קבוצת חנן מור השלימה בהצלחה הנפקה איגרות חוב מסדרה ו'. במכרז הציבורי שהתקיים אתמול (ד'), הגיעו ביקושים בהיקף מצטבר של כ-94 מיליון שקל, והחברה החליטה לממש את האופציה (גרין שו) להגדיל את היקף ההנפקה ב-15%, ולגייס בסך הכל כ-45 מיליון שקל. לחברה יש היום חוב סחיר בהיקף של 170 מיליון שקל, הנסחר בשוק בתשואות לפדיון של 3.5%-4.8%.

איגרות החוב הונפקו למח"מ (משך חיים ממוצע) של 4.7 שנים, והריבית עליהן תעמוד על 6.6% שקלי - ללא הצמדה. איגרות החוב מובטחות בשעבודים על עודפי מרכז מסחרי אותו מקימה הקבוצה בעיר חריש, וכן בעודפים על פרויקט בן 101 צמודי קרקע שהיא מקימה בכפר תבור. את הגיוס הובילה פועלים אי.בי.אי חיתום, בניהולו של ארז גולדשמידט.

חנן מור צילום: דודו בכר

חנן מור, יו"ר הקבוצה מסר: "הקבוצה גייסה עד היום 6 סדרות של איגרות חוב מתוכן נפרעו במלואן 3 סדרות, ואני סבור כי הבעת האמון שקיבלנו משוק ההון בהנפקה הנוכחית מגיעה לשיא חדש. אנו גאים שבהנפקה השתתפו הגופים המובילים בשוק ההון, שבחנו את החברה היטב והחליטו שאנו השקעה ראויה עבורם".

לדברי מור, "החברה ממשיכה לשמור על איתנותה הפיננסית וכספי ההנפקה מגדילים את נזילות החברה, שכן בסוף שנת 2014 דיווחה החברה על יתרת מזומנים של כ-40 מיליון שקל. תמורת ההנפקה מיועדת להמשך התנופה העסקית בה מצויה הקבוצה. רק השבוע התבשרנו על זכייה בפרויקט נוסף ומבטיח בעיר מודיעין הכולל כ-92 יח"ד ושטח מסחרי של כ-1,200 מ"ר - הממוקמים במרכז העיר בצמוד לקניון עזריאלי ותחנת הרכבת".

קבוצת חנן מור, שנסחרת לפי שווי של כ-80 מיליון שקל, הנה חברת ייזום נדל"ן. מניית החברה - שסובלת מסחירות נמוכה - עלתה בשלושת השנים האחרונות בכ-300%. את 2014 סיימה החברה ברווח נקי של 8.7 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות. ההכנסות עלו ב-43% ל-280 מיליון שקל. החברה צופה למסור במהלך שנת 2015 כ-300 יחידות דיור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker