ישראכרט מאבדת כוח: אוצר החייל חתם על הסכם להנפקת כרטיס אשראי של כאל

ההסכם עם אוצר החייל יגדיל את מערך ההפצה של כאל, ויסייע לה להגדיל את נוכחותה בשוק הכרטיסים הבנקאיים ■ באחרונה גם לאומי קארד הכריזה כי בכוונתה להנפיק את כרטיסיה ללקוחות בנקים נוספים

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק אוצר החייל, מקבוצת הבינלאומי, וחברת כאל חתמו על הסכם להנפקה משותפת של כרטיסי אשראי מסוג ויזה ודיינרס ללקוחות הבנק. ההסכם עלול לפגוע בישראכרט, שהיתה עד כה המנפיקה הבלעדית של הכרטיסים הבנקאיים ללקוחות אוצר החייל.

מבחינת כאל, בניהולו של דורון ספיר, ההסכם עם אוצר החייל יגדיל את מערך ההפצה של כרטיסי החברה, ויסייע לה להגדיל את נוכחותה בשוק הכרטיסים הבנקאיים. באחרונה גם לאומי קארד הכריזה כי בכוונתה להנפיק את כרטיסיה ללקוחות בנקים נוספים מלבד לאומי, כשבינתיים נחתם הסכם רק עם בנק מזרחי טפחות.

לפיכך, בנקים שאין בבעלותם חברת כרטיסי אשראי מאפשרים ללקוח זכות בחירה לגבי זהות החברה שתנפיק את כרטיס האשראי הבנקאי - ואילו לאומי, הפועלים ודיסקונט, שכל אחד מהם מחזיק בבעלות על חברת כרטיסי אשראי, מציבים על המדף הבנקאי רק את כרטיסי האשראי של החברה שבבעלותם.

כרטיסי אשראי
כרטיסי אשראיצילום: בלומברג

קובי מלכין, מנכ"ל בנק אוצר החייל, אמר כי: "כאל הינה מותג מוביל בשוק כרטיסי האשראי הבינלאומיים. שיווק כרטיסי ויזה ודיינרס באוצר החייל, בנוסף למותגי ישראכרט, יאפשר ללקוחות הבנק ליהנות ממגוון כרטיסים רחב ומאפשרויות חדשות של הטבות לבחור את הכרטיס המתאים להם ביותר. אנו מאמינים שהמהלך יעניק ערך מוסף חשוב ללקוחותינו, ונדבך נוסף בשירותים ובמוצרים שאוצר החייל מציע ללקוחותיו".

מי שפחות מאמינה במתן זכות הבחירה ללקוח היא תמר יסעור, ראש החטיבה הבנקאית בבנק לאומי. כיום, לקוחות בנק לאומי שמבקשים מהבנקאי כרטיס אשראי יקבלו אך ורק הצעה להנפיק כרטיסים של חברת הבת לאומי קארד (בה יסעור משמשת כיו"ר). במסיבת עיתונאים שכינס אתמול הבנק, יסעור לא השיבה לשאלה מדוע היא לא מנפיקה ללקוחות הבנק כרטיסי אשראי בנקאיים של חברות מתחרות. לדבריה, "אף אחד לא יכול לקבוע בשביל הצרכן מה הוא יקנה ומה הוא לא יקנה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות. הטיעון הזה לא רלוונטי בעולם החדש. מעצם זה ששוק כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים גדל בקצב כה מהיר, אתם למעשה מבינים שכשלקוח של לאומי מחזיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי של שופרסל, אז למעשה זה בא על חשבון כרטיס אשראי של לאומי למשל".

עם זאת, אם לבנקים אין תפקיד מפתח בהנפקת כרטיסי האשראי ללקוח, כפי שטוענת יסעור, לא ברור מדוע לאומי קארד מנסה להגדיל את מספר הבנקים שמנפיקים את כרטיסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker