לאומי השיק את פעילות לאומיטק בארה"ב

לאומיטק תעניק שירותים לחברות היי-טק ישראל בארה"ב, ובקרוב תשיק פעילות בלונדון

מיכאל רוכוורגר

ביום רביעי השיקה לאומיטק, זרוע ההיי־טק של בנק לאומי, את פעילותה בארה"ב, באירוע במלון הילטון במנהטן.

באירוע השתתפו המשנה למנכ"לית לאומי ויו"ר לאומיטק פרופ' דני צידון, מנכ"לית לאומיטק יפעת אורון ומנכ"ל בנק לאומי ארה"ב, אבנר מנדלסון. למחרת קיים הבנק במשרדי לאומי ארה"ב בשדרה החמישית במנהטן שולחן עגול שדן בממשקים שונים בין עולם הטכנולוגיה והבנקאות, בהשתפות יזמים ואנשי פיננסים.

את פעילות לאומיטק בארה"ב ינהל איתן ספיר, 46, שניהל בעבר את סניף ההיי־טק של לאומי בעמק הסיליקון. לאומיטק ארה"ב תלווה כספים ותספק מגוון שירותים רחב לחברות היי־טק ישראליות או בעלות קשר לישראל. בחודשים הקרובים צפויה לאומיטק להשיק גם את פעילותה בלונדון, הנחשבת למרכז ההיי־טק הגדול באירופה ולאחד ממוקדי ההיי־טק הגדולים בעולם.

ענף ההיי־טק בארה"ב מאופיין בחברות שהן בוגרות יחסית. כך, יותר מ–60% מהחברות (ובבוסטון כ–90%) נמצאות בשלבים מסחריים, שיעור כפול מזה שבישראל. לכמחצית מחברות ההיי־טק בארה"ב יש גיבוי של קרנות הון סיכון, בהשוואה לכ-20% בלבד בישראל.

יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק
יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטקצילום: עופר וקנין

החברות הישראליות בעמק מתמקדות בעיקר בתחומים של אינטרנט ותוכנה (מובייל, האינטרנט של הדברים, סייבר ותקשורת). בלאומיטק מציינים כי בשנים האחרונות צומח האקוסיסטם הטכנולוגי בניו יורק בקצב כפול מעמק הסיליקון, כשהמרכיב הישראלי בעיר גבוה יותר בהשוואה לעמק. כיום פעילים בארה"ב יותר מ–1,000 סטארט־אפים בעלי אוריינטציה ישראלית, מחציתם ממוקמים באזורי הפעילות העיקריים של לאומיטק ארה"ב — ניו יורק ועמק הסיליקון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker