טאואר השלימה המרת חוב של 80 מיליון דולר למניות לאחר שהתקבלו ביקושי יתר

בסדרה ו' נשאר לטאואר חוב של כ-35 מיליון דולר ■ מנכ"ל לידר הנפקות: "המהלך שביצעה החברה הופך אותה למועמדת ראויה להיכנס לת"א 25"

עמרי זרחוביץ'

חברת טאואר הדואלית הודיעה כי התקבלו ביקושי יתר להצעתה להאצת ההמרה של אג"ח מסדרה ו' למניות. טאואר השלימה המרה של 80 מיליון דולר, שני שליש מהחוב הקיים תחת סדרה זו, שגודלה היה כ-115 מיליון דולר. הביקושים היו להמרה של 87 מיליון דולר, והחברה הקצתה את המניות באופן יחסי.

טאואר, שמוחזקת בידי קנון (28.3%) לאחר הפיצול בחברה לישראל, עלתה מתחילת 2015 ב-27%, לאחר זינוק של 160% בשנה שעברה. המניה נסחרת במחיר של 16.53 דולר ושווי החברה הוא כ-4.8 מיליארד שקל.

החברה הציעה בהתחלה להמיר כ-40 מיליון דולר, אך לאחר שהבינה כי יש ביקושים גבוהים, הגדילה את גובה החוב להמרה. החוב של טאואר אחרי המרת ה-80 מיליון דולר הוא 190 מיליון דולר לבנקים ולפנסוניק. לחברה יש גם שתי סדרות אג"ח להמרה - 35 מיליון דולר (סדרה ו') ו-58 מיליון דולר של החברה הבת ג'אז.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

ההמרה למניות מאפשרת לחברה לחזק משמעותית את גמישותה התפעולית והפיננסית, תוך הפחתת תשלומי ריבית, הגדלת הרווחיות, חיזוק מאזן החברה ויחסיה הפיננסיים תוך פישוט מבנה ההון שלה. 

איגרות החוב להמרה סדרה ו' שהומרו תחת ההצעה נוצרו בשנים 2010 ו-2012 ונשאו תשלומי קופון שנתיים של 7.8%, ולפיכך בעקבות הצלחת ההצעה תחסוך החברה תשלומי ריבית של כ-10 מיליון דולר בשנתיים הקרובות, תקטין חובותיה בכ-80 מיליון דולר ותשפר את ההון העצמי ויחסיה הפיננסים.

רנן כהן אורגד, מנכ"ל לידר הנפקות, שהובילה את הליך ההמרה למניות, אמר כי "בדרך כלל ברכש חליפין קשה להגיע להיענות גבוהה. זה מראה על אמון של משקיעים במניה, מכיוון שהם סבורים כי המניה תמשיך להתחזק ". כהן אורגד ציין כי "לא היה לחץ על המניה מאז שהחברה הודיעה על ההצעה להאיץ את ההמרה. הוספת 9 מיליון מניות עשויה להוסיף לשווי טאואר עוד כ-150 מיליון דולר, ולהפוך את החברה למועמדת ראויה להיכנס למדד ת"א 25".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום