כן פייט חתמה על הסכם מסחור בקנדה לתרופה לטיפול בפסוריאזיס; המניה עלתה ב-7.2%

שוק התרופות למחלת פסוריאזיס צפוי לצמוח מ־3.6 מיליארד דולר ב־2010 ל־6.7 מיליארד דולר ב־2018

יורם גביזון

מניית חברת כן פייט עלתה ב־7.2% במחזור של 3.3 מיליון שקל, שגדול פי 2.5 מהמחזור היומי הממוצע במניה, זאת לאחר שהחברה חתמה על הסכם מסחור לתרופת הדגל שפיתחה, CF 101, לשתי ההתוויות המרכזיות שלה: פסוריאזיס ודלקת פרקים שגרונית.

כן פייט, שמנוהלת על ידי פרופ' פנינה פישמן, חתמה על הסכם מסחור בקנדה עם חברת Cipher Pharmaceuticals שעל פיו תשווק החברה הקנדית את התרופה לטיפול בפסוריאזיס בדרגה בינונית עד קשה ולדלקת פרקים שגרונית, לאחר שהתרופה תקבל אישורים רגולטוריים. על פי ההסכם, תשלם Cipher לכן פייט מקדמה של 1.65 מיליון דולר קנדי וכן תשלומים נוספים בסך שני מיליון דולר קנדי, זאת בכפוף להשלמת אבני דרך, וכן תמלוגים של 16.5% ממכירות התרופה בקנדה.

Cipher היא חברת תרופות שממוקדת בתרופות עור. מוצריה העיקריים הם גרסאות מקוריות לתרופה Isotertinoin לפצעי בגרות שמשווקת בארה"ב תחת השם Absorica, ובקנדה תחת השם Epuris. כחלק מאסטרטגיית הצמיחה שלה, היא רוכשת תרופות בשלבי פיתוח מתקדמים בשווקי נישה.

פנינה פישמן, מנכ"לית כן פייטצילום: יח"צ

ההסכם הנוכחי של כן פייט נחתם בעקבות הסכמים דומים בתחום האנטי דלקתי שנחתמו עם חברת SKK היפנית ועם חברת Kwang Dong מקוריאה, שבגינם קיבלה כן פייט תשלום של 8 מיליון דולר, מתשלום כולל שעשוי להגיע עד ל-20 מיליון דולר.

שוק התרופות למחלת פסוריאזיס צפוי לצמוח

כן פייט השלימה באחרונה ניסוי בשלב 2/3 שהיה כפול סמיות. כלומר, הן המטופל והן הרופא לא ידעו מי קיבל את התרופה ומי קיבל את תרופה הדמה. הניסוי בדק את יעילות CF 101 בטיפול בפסוריאזיס בדרגת חומרה בינונית עד קשה. החברה גייסה 326 חולים ב־17 מרכזים רפואיים בארה"ב, אירופה וישראל.

החברה תפרסם את תוצאות הניסוי עד לסוף מארס 2015. תוצאות הביניים של ניסוי זה ותוצאות הניסוי בשלב השני בפסוריאזיס היו חיוביות והראו כי לתרופה היתה השפעה חיובית משמעותית על המחלה. כן פייט השלימה בדצמבר 2013 את הניסוי בשלב 2b בתרופה CF101 בדלקת פרקים שגרונית, ומאז השלימה את תכנון תכנית המחקר לניסוי בשלב השלישי. שוק התרופות למחלת פסוריאזיס צפוי לצמוח, להערכת חברת המחקר Global Data, מ־3.6 מיליארד דולר ב־2010 ל־6.7 מיליארד דולר ב־2018. שוק התרופות למחלת דלקת פרקים שגרונית צפוי להגיע ל־39 מיליארד דולר ב־2017.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker