אמיר ברמלי שוחרר בתנאים מגבילים: ערבות של 1.7 מיליון שקל ושבוע מעצר בית

הבוקר נעצר ברמלי לאחר חקירה סמויה של פעילות חברת קרן קלע ■ ברמלי ואשתו חשודים כי החברה גייסה מאות מיליוני שקלים ללא תשקיף

אסא ששון

לפני כשעה שוחרר בעל השליטה בחברת רוביקון, אמיר ברמלי, בתנאים מגבילים. בשעות הבוקר נעצר ברמלי על ידי רשות ני"ע לאחר חקירה סמויה של פעילות חברת קרן קלע. החברה על פי הצהרותיו של ברמלי עוסקת בפעילו השקעות והשלמת הון לתאגידים ישראלים בדרך של מתן הלוואות לזמן קצר לצורך עמידה בדרישותיהם של גורמים מממנים.

ברמלי, וכן רעייתו דניאלה, חשודים, כך על פי הבקשת השחרור, כי החברה גייסה מאות מיליוני שקלים ללא תשקיף. כמו כן, נכתב עוד כי גיוס ההון נעשה ללא תשקיף תוך הטעיית ציבור המשקיעים. עוד נכתב בכתב הבקשה כי הכספים שגויסו הועברו לטובת מימון השקעותיו האישיות של ברמלי או של חברות הקשורות אליו. לפיכך חשודים ברמלי ורעייתו בביצוע עבירות ניירות ערך, פרטים מטעים בהודעה לרשות, קבלת דבר במרמה ועבירות הלבנת הון. ברמלי הכחיש את העברות המיוחסות לו ושוחרר בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבות בגובה של 1.7 מיליון שקל, הפקדת דרכונו וכן צו איסור יציאה מישראל למשך 180 יום. החשוד יישב במעצר בית למשך שבוע.

מקבוצת רוביקון נמסר: "מייסד הקבוצה, איש העסקים אמיר ברמלי, נחקר היום ברשות לניירות ערך בנוגע לפעילות קרן ההשקעות קלע שבבעלות הקבוצה. מר ברמלי מכחיש בתוקף את כל החשדות כלפיו והוא בחר לשתף פעולה עם חוקרי הרשות, להשיב לשאלותיהם על מנת להביא למיצוי החקירה והפרכת כל הטענות. קרן קלע תמשיך לפעול ללא רבב ולמלא את כל התחייבויותיה כלפי ציבור המשקיעים בה. אנו משוכנעים כי החקירה תסתיים בלא כלום".

אמיר ברמלי במעל מיחזור האשפה WTP
אמיר ברמלי במפעל WTPצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker