מנכ"ל אפריקה תעשיות אבי מוטולה מסיים את תפקידו

עלות שכרו של מוטולה ב–2014 הסתכמה ב–1.9 מיליון שקל, מתוך זה 1.6 מיליון שקל שכר בסיס

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי 8 שנים בקבוצת אפריקה ישראל, אבי מוטולה, מנכ"ל אפריקה תעשיות, מסיים את תפקידו. זאת על רקע תוצאות חלשות שהציגה החברה ב–2014.  מוטולה הגיע לאפריקה ישראל ב–2007. הוא מונה אז לתפקיד מנכ"ל נגב קרמיקה, החברה הבת שבבעלות אפריקה תעשיות.

במשך חמש שנים, כששימש כמנכ"ל נגב קרמיקה, הוא הביא לשיפור בתוצאות החברה ולגידול אורגני וחיצוני עקבי. ביולי 2012 הוא מונה למנכ"ל אפריקה תעשיות. במרוצת השנים הוא הפך מקורב לנדב גרינשפון, סגן יו"ר אפריקה ישראל ויד ימינו של לבייב. את מוטולה יחליף בתפקיד מנכ"ל אפריקה תעשיות אברהם נובוגרוצקי (נובו), ששימש בתפקיד זה עד קיץ 2012, עת מונה למנכ"ל אפריקה ישראל.

עלות שכרו של מוטולה ב–2014 הסתכמה ב–1.9 מיליון שקל, מתוך זה 1.6 מיליון שקל שכר בסיס. מוטולה הציע לאחר פרסום הדו"חות להפחית את שכר הבסיס ל–1.2 מיליון שקל. ואולם, בסופו של דבר באפריקה ישראל החליטו לבצע שינויים בהנהלה, שכן כרגע גם אין מנכ"ל לנגב קרמיקה הפרטית. הנהלת אפריקה תעשיות החליטה ליישם הפחתה רוחבית ובהסכמה בשכר הבסיס של נושאי משרה ומנהלים בחברה ובחברות בנות שלה בשיעורים של 10%–20%.

****
צילום: אילן בשור

החברה האחות אפריקה נכסים השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הרחבתה של סדרת אג"ח ז' בעלת מח"מ של 6.3 שנים, וגייסה 136 מיליון. במהלך המכרז נרשמו ביקושים של 202 מיליון שקל. את הגיוס מובילים ברק קפיטל חיתום ולידר הנפקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker