דודי ויסמן התפטר מתפקידיו כמנכ"ל אלון רבוע כחול וכיו"ר רשת מגה

ויסמן צפוי להתפטר מכל תפקידיו בקבוצה ■ עזיבתו של ויסמן נעשית על רקע ההרעה שחלה ביחסיו עם דודו שרגא, בירן בעל מניות הגדול באלון

דודי ויסמן, הדמות הניהולית המזוהה ביותר עם קבוצת אלון בכ-30 שנה האחרונות, התפטר מתפקידו כמנכ"ל אלון רבוע כחול וכיו"ר רשת מגה. בהמשך צפוי ויסמן להתפטר גם מתפקידיו הנוספים בקבוצה.

עזיבתו של ויסמן נעשית על רקע ההרעה שחלה ביחסיו עם דודו שרגא בירן (בעל מניות הגדול באלון) שהובילה לכך שויסמן הודח בסוף 2014 מתפקידו כמנכ"ל קבוצת אלון והוחלף בידי אביגדור קפלן המנהל בימים אלה מגעים עם מחזיקי אג"ח מסדרה א' לגיבוש הסדר חוב של כ-2.2 מיליארד שקל.

כאמור, ויסמן עשוי להתפטר גם מתפקידיו כמנכ"ל אלון רבוע כחול ישראל, כיו"ר משותף של דור אלון, כיו"ר של רבוע כחול נדל"ן, כיו"ר אלון ארה"ב וכיו"ר חברת ההפעלה של כביש 6.

דודי ויסמן צילום: תומר אפלבאום

נכון להיום שווי אחזקותיו של ויסמן במניות חברות שונות בקבוצת אלון וחברה האם שלה, לצד עלות השכר והדווידנדים שמהם נהנה ,מגיעים לכ-350-300 מיליון שקל - סכום הדומה לשווי האחזקה של ארגון הקניות של הקיבוצים בכל קבוצת אלון.

סכומים אלו מתייחסים לשווי שוק של האחזקה באלון USA (כ-4.5%) העומד על כ-160 מיליון שקל, לשווי שוק של האחזקה באלון חיפושי נפט והגז (כ-4%) העומד על כ-40 מיליון שקל.

בנוסף לכך, חלקו של ויסמן בדיווידנדים שחולקו על ידי חברות הבנות ועלות שכרו כמנכ"ל ונשיא קבוצת אלון, מנכ"ל אלון רבוע כחול, יו"ר משותף דור אלון, יו"ר רבוע כחול נדל"ן הסתכמו במצטבר בכמה עשרות מיליוני שקלים נוספים.

כמו כן מחזיק ויסמן ב-20% מחברת ביילסול השקעות (בירן מחזיק ב-80% הנוספים) הפרטית המחזיקה ב-53% מקבוצת אלון ,בעוד שארגון הקניות של הקיבוצים מחזיק ב-47% מאלון.

נכון להיום שווי נכסי נקי הסחיר (ה-NAV שמודד את הפער בין שווי נכסים לשווי התחייבויות) של אלון מוערך ב-500 מיליון שקל, בעוד ששווי נכסי נקי כלכלי של אלון הלוקח בחשבון פרמיות שליטה שניתן לקבל בגין מכירת מניות חברות הבנות, מוערך ב-1-1.5 מיליארד שקל, זאת לעומת שווי של כ-2 מיליארד דולר שלפיו תכננו הבעלים להנפיק את אלון בארה"ב ב-2007.

בהתאם לכך ניתן להעריך כי בשרשור שווי האחזקה של ויסמן באלון באמצעות ביילסול מוערך ב-150-50 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker