נובה מזנקת ב-6.2%; תרכוש את ReVera האמריקאית ב-46.5 מיליון דולר

העסקה - הכפופה לתנאים מתלים שונים - צפויה לתרום 25-30 מיליון דולר להכנסות השנתיות

יורם גביזון

חברת נובה שמפתחת מייצרת ומשווקת פתרונות מדידה משולבים ועצמאיים ליצרני מוליכים למחצה רכשה את הבעלות המלאה בחברת ReVera האמריקאית תמורת 46.5 מיליון דולר במזומן.

נובה עולה ב-5.3% בתגובה להודעה על רכישת ReVera לשווי שוק של 319 מיליון דולר, ומשלימה עלייה של 19% מתחילת 2015.

נובה תרכוש את ReVera על בסיס מאזן נקי ממזומנים ומחובות ותממן את הרכישה מיתרות המזומנים שבקופתה. הרכישה צפויה לתרום 25־30 מיליון דולר להכנסותיה השנתיות של נובה ולהגדיל את הרווח למניה על בסיס Non GAAP, כלומר בניכוי הוצאות עסקה והפחתת נכסים לא מוחשיים בתוך 12 חודשים מהשלמת העסקה. הכנסותיה של נובה הסתכמו ב-121 מיליון דולר ב־2014, והרווח למניה על בסיס Non GAAP הסתכם ב־19 מיליון דולר שהם 69 סנט למניה.

ReVera היא יצרנית של פתרונות מדידה בתחום ה X Ray לאיפיון חומרי בתהליכי ייצור מתקדמים בתעשיית המוליכים למחצה. המוצרים של ReVera ממוקדים במדידה של הרכב החומרים ושכבות דקות בשלבים הקריטיים של תהליכי ייצור המוליכים למחצה.

איתן אופנהיים, נשיא ומנכ"ל נובה
איתן אופנהיים, נשיא ומנכ"ל נובהצילום: נובה

המוצרים של ReVera משמשים יצרני שבבים למדידה ולבקרה של עובי והרכב שכבות קריטיות הן בייצור סדרתי והן בתהליכי הפיתוח על מנת לאפשר פיתוח מהיר ובקרה של תהליכים חדשים ומורכבים.

נובה, שמנוהלת על ידי איתן אופנהיים, מעריכה שהסינרגיה בין טכנולוגית המדידה שלה לבקרת תהליכי ייצור באמצעים אופטיים (Optical CD) לטכנולוגיית ה-X Ray Photoelectron Spectroscopy של חברת ReVera, תספק סל מוצרים מתקדם לתהליכי ייצור בדורות טכנולוגיים מתקדמים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker