חובב הסוסים מעמק יזרעאל

עדי רוזנפלד אינו אוהב פרסום ומרבה לרכוב על סוסים. הוא גם מכהן בין השאר כקונסול כבוד של סלובניה בישראל - והוא זה שהפגיש בין דארקו הורבט, השותף בכיר בגנדן, ובין נוחי דנקנר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

דארקו הורבט, יליד סלובניה, העומד בראש קבוצת אקטיבה שהקים, הוא השותף הבכיר של נוחי דנקנר בגנדן, המחזיקה בשליטה באי.די.בי וישירות בכ-31% ממניותיה. על פי הערכות, הורבט השקיע עד כה בגנדן כ-50 מיליון דולר, והוא השותף השני בגודלו אחרי דנקנר בחברה, ששוויה נאמד ב-200 מיליון דולר.

מי שהפגיש בין השניים לפני כארבע שנים בלבד היה עדי רוזנפלד, המכהן בין השאר כקונסול כבוד של סלובניה בישראל. הורבט החל להשקיע בגנדן ב-2001, ולאחר שזו רכשה את השליטה באי.די.בי מונה רוזנפלד לדירקטור בשלוש חברות מרכזיות בקבוצה - שופרסל, נייר חדרה ונכסים ובניין.

רוזנפלד מתחמק מפרסום בתקשורת, ואולם הוא מוכר היטב למאות מנהלים ובכירים אחרים של חברות, בעיקר בינוניות וקטנות, המתכנסים לאירועים שהוא עורך אחת לחודש בביתו שבתמרת, מעל עמק יזרעאל. ידידיו מספרים כי באירועים אלה הוא מנסה לטוות קשרים חברתיים וכלכליים בין אורחיו, וכי בדרך זו מצאו עבודה כבר עשרות ממקורביו. לכל אירוע מגיעים מוזמנים ממגוון תחומים, כמנהלי קרנות הון סיכון, מנהלי חברות היי-טק, חברות תעשייתיות, אנשי קולנוע, מקורבים לפוליטיקה, מדענים ועורכי דין.

עוד מספרים עליו שיש לו חוות סוסים בעמק, שהוא מרבה לרכוב ושמי שמתחבב עליו במיוחד מוזמן לרכוב לצדו. יש לו נהג פרטי העוסק בנוסף בהכנת קפה טורקי לאורחיו ומסייע בטיפול בגינת הקקטוסים הגדולה המקיפה את ביתו. תחביביו כוללים גם קריאת ספרות יפה. בין השאר הוא מנצל את קשריו גם לעזרה לקהילה - וכך הוא פעל מטעם סלובניה למתן תרומות להקמת מרכז מחשבים בכפר ערבי או למימון מרכז לימודים במגדל העמק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker