ועידת הפיננסים |

כחלון: "בנק הפועלים מרוויח 5,028 שקל לדקה רק ממסחר בכסף"

יו"ר כולנו: "אין אחד שלא יודע ש-3 בנקים מחזיקים בכ-75% משוק - למה לא מדברים על זה?" ■ כחלון: "נלך רק עם מי שיטפל במונופול הבנקים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, מתח בצהריים (ד') ביקורת חריפה על ההתנהלות של . "בנק הפועלים מרוויח 5,028 שקלים לדקה, רק מלסחור בכסף", אמר כחלון בנאום שנשא בוועידת הפיננסים של TheMarker, המתקיימת במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

"אין אחד שלא יודע ששלושה בנקים מחזיקים בכ-75% מנתח השוק. הרצוג, נתניהו, לפיד ובנט – כולם יודעים. למה אף אחד לא מדבר על זה? איזה מונופול יפתח את הכלכלה, הוא יעדיף להעלות את המחירים".

כחלון פתח את נאומו והתייחס לנושאים פוליטיים ולפרסומים בנושא. "אני רוצה להתחיל דווקא עם הספינים. מתפרסמות לאחרונה השערות או אמירות – אני רוצה לומר בצורה ברורה: אנחנו לא סגרנו עם אף אחד ואנחנו לא נסגור עם אף אחד", אמר. "הקמנו את כולנו על אגנדה מאוד ברורה. אני מוכן לסגור בתנאי אחד – אני הולך להילחם במונופול של הבנקים, במונופול של , הולך לאמץ רפורמה בדיור ולפתוח את השוק לתחרות".

משה כחלון בוועידת הפיננסים של TheMarker צילום: עופר וקנין

לדברי כחלון, "אני רוצה לחזק את הצד החברתי-כלכלי – לא שמאל או ימין. הסדר יום שלנו הוא פתרונות בנושאים הכלכליים, פתיחת השוק לתחרות, צמצום פערים – ולא ססמאות.

כחלון התייחס גם למשבר בענף הדיור, שקיבל ביטוי . "מה שלפיד אומר על התחלות בנייה זה לא נכון. גם אין אמת במה שבנט אמר. אני מצפה מהאנשים האלו שיגידו שהם ניסו ולא הצליחו", אמר כחלון. כחלון הוסיף: "אני רק לא מבין למה לפיד לא התפטר קודם. אתם שומעים את לפיד אומר 'שיווקנו, בנינו, עשינו', אבל בפועל הם רק הגדילו את המחסור בדירות.

"שוק הביטוח, שוק המזון, כל השווקים האלו - כל התוכניות עבורם מוכנות. לא צריך להביא מישהו מאמריקה לכתוב תוכניות, אם לפיד היה רוצה הוא היה יכול לעשות רפורמה בפיננסים, במזון, הכל מוכן. רק צריך אומץ לב ולרצות לעשות את זה. הסיפור של 'לא יתנו לי' לעשות את זה הוא הכי מגוחך שיכול להיות. אם תשבו עם שר והוא יגיד לכם שהוא לא יכול, אז שלא יהיה שר.

לדבריו, "אנחנו רוצים פעם אחת ולתמיד לקדם את הרפורמות בכלכלה. אם מישהו חושב שהגלגלים של העגלה שנקראת כלכלת ישראל הם משומנים – אז הוא טועה. בשנה וחצי הקרובות מחירי הדיור ימשיכו לעלות אם לא נעשה כלום. אנחנו לקראת קטסטרופה של הכלכלה. כולם במערכת הבחירות מדברים רק על מה שלא חשוב, ולא על מה שחשוב באמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker