כונס הנכסים ביקש מבית המשפט להציע למכירה דירה של זיסר בכ-32 מיליון שקל

מדובר בדירה בעלת שני מפלסים הממוקמת במתחם כפר דוד בירושלים הצופה לעיר העתיקה ■ החברות הפרטיות של זיסר חייבות לבנק הפועלים כמיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כונס הנכסים מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט, הגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפרסום הצעות לרכישת דירה בבעלות מוטי זיסר בירושלים שמוערכת בכ-30 מיליון שקל.

למעשה מדובר בשתי דירות שנמצאות בכפר דוד שבמתחם ממילא בירושלים, אותן רכש זיסר בשנת 1994. אחת לטענתו, נקנתה בנאמנות עבור הבת שלו והיא כרגע לא מיועדת למכירה. הדירה השנייה, היא נכס ייחודי - חיבור של שתי דירות - דירת גן בשטח 162 מ"ר עם גינה בשטח 32 מ"ר ומעליה דירה נוספת בשטח 152 מ"ר עם מרפסת בשטח 12 מ"ר. אנשי נדל"ן בירושלים מעריכים את שווי הדירה המחוברת בכ-8 מיליון דולר (32 מיליון שקל).

הדירות נבנו במסגרת השלב הראשון של פרויקט כפר דוד ברחוב מיטיב נגן בתחילת שנות התשעים. הדירה היוקרתית נהנית ממיקום ונוף ייחודים שכן היא נמצאת בקו ראשות למגדל דוד, חומות העיר העתיקה ושער יפו. לימים בנו את החלק השני קבוצת החברות אלרוב, אפריקה ישראל, אורי דורי וקלד"ש. בימים אלה נבנה החלק השלישי על ידי חברת י.ח דמרי.

צילום: אמיל סלמן

החברות הפרטיות של זיסר, מרכזי שליטה, אירופה ישראל וויקטורי חייבות לבנק הפועלים כמיליארד שקל חוב שאותו הפריש הבנק במהלך השנים האחרונות, אך בינתיים לא הצליח לגבות אותו בחזרה ועד עכשיו גם לא הגיש תביעה לבית משפט למימוש ערבות אישית שהוא מחזיק וגם לא ביקש להכריז על זיסר כפושט רגל.

בינתיים הפועלים מנסה לגבות מזיסר וילדיו סכומים קטנים של עשרות מיליוני שקלים באמצעות הוראה של בית משפט שיורה לילדיו של זיסר לפנות את הבתים שלהם באחוזה המפוארת בכפר גנים בפתח תקווה וכן באמצעות דרישה שיחזיר לקופת מרכזי שליטה כ-18 מיליון שקל שהוא חייב לה.

במקביל בנק לאומי ממשיך לחפש קונה לאחוזתם של בני הזוג מוטי וברכה זיסר (שאותה הם פינו לפני כמה חודשים) ששווייה מוערך במצב עסקים רגיל ביותר מ-40 מיליון שקל. כל סכום שלאומי יקבל עבור הווילה שיהיה גבוה מ-17 מיליון שקל (חוב משכנתא שזיסר חייב ללאומי) יועבר להפועלים.

ביתו של מוטי זיסר בפתח תקווהצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker