סוכני הביטוח בחרו את מנורה מבטחים לחברה המועדפת

מגדל היא החברה עמה עובדים מרבית סוכני הביטוח מבין החברות הגדולות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון

חברת הביטוח מנורה מבטחים היא חברת הביטוח שסוכני הביטוח הכי שבעי רצון ממנה. כך מעלה סקר שביעות רצון סוכנים מחברות הביטוח שהתפרסם היום (ג') בכנס ביטוח חיים ופנסיוני, של לשכת סוכני הביטוח באילת.

הסקר נערך בפברואר 2015 והקיף 700 סוכני ביטוח שמהווים מדגם מייצג. מטרת הסקר היא דירוג שביעות הרצון של סוכני הביטוח מחברות הביטוח, זאת כחלק משאיפת הלשכה לרף גבוה או להתקדמות יוצאת דופן מצד חברות הביטוח ביחס לשנה שעברה.

הסקר בדק 10 קריטריונים לבחינת תפקודן של חברות הביטוח: טיפול החברה בעדכון מידע מקוון, תפקוד מפקד הרכישה בחברה, היכולת להגיע לפגישה עם מנהלים בחברה בזמן סביר, טיפול החברה בביצוע שינויים, תכנית ההדרכה השנתית של החברה, קלות ההשגה של עובדי החברה באמצעי התקשורת, משך הזמן בטיפול בתביעות, מהירות

הטיפול או קביעת מועד לסיום הטיפול, שקיפות החישוב של העמלות בחברה, הכלים שמעמידה החברה לרשות הסוכן לבדיקת העמלות או כל תגמול אחר.

מוטי רוזן, יו"ר מגדלצילום: מוטי קמחי

שביעות רצונם הכללי של הסוכנים מחברות הביטוח נע בין שיעור בינוני לשיעור נמוך. בולטים לחיוב שביעות הרצון מתפקוד מפקחי הרכישה של הסוכנים בחברות, ומעדכון מידע מקוון. עם זאת, בולטת לשלילה שביעות הרצון מהכלים שמעמידות החברות לבדיקת העמלות וכל תגמול אחר.

בקרב חברות הביטוח הגדולות, מגדל היא החברה עמה עובדים מרבית סוכני הביטוח כחברה עיקרית (25%), הראל במקום השני (24%), כלל במקום השלישי (17%), ומנורה והפניקס חולקות את המקום הרביעי (13%). בקרב חברות הביטוח הבינוניות, איילון היא החברה עמה מרבית הסוכנים עובדים כחברה עיקרית (5%), אחריה הכשרה ביטוח (2%) ופסגות (פחות מ-1%).

39% הביעו חושר שביעות רצון מהפניקס

עוד נשאלו סוכני הביטוח בתחום הפנסיוני מה היא הבעיה העיקרית עמה הם מתמודדים מול חברות הביטוח. הבעיות שצוינו בשיעור הגבוה ביותר הן שקיפות בחישוב עמלות הסוכן (27%), והשירות של חברות הביטוח (הכולל טיפול בשינויים, זמן הפקה של פוליסה ועוד) עליו העידו 24% מהסוכנים. נתונים נוספים על חברות הביטוח אשר בלטו בסקר: 39% מסוכני ביטוח העובדים מול הפניקס הביעו חוסר שביעות רצון מרמת השירות של החברה. כמו כן, 28% מהסוכנים העובדים עם איילון, הביעו חוסר שביעות רצון גבוה יחסית מטיפול החברה בתביעות לקוחותיהם.

אחת הנקודות הכי כואבות לסוכני הביטוח היא השימוש בערוצי הפצה ישירים על ידי חברות הביטוח. סוכני הביטוח התבטאו בדבר חברת הביטוח (לא כולל חברות ביטוח ישיר) שהינה המובילה לדעתם במכירות ישירות, עוקפות סוכן. כ-70% מסוכני הביטוח בתחום ביטוח חיים ופנסיוני השיבו על השאלה, יותר ממחציתם (44%) ציינו את הראל כחברה המובילה לדעתם במכירות ישירות. אחריה 13% מהסוכנים שהשיבו על השאלה הצביעו על הפניקס. בהשוואה לסקר משנת 2013, 32% מקרב הסוכנים הצביעו על הראל כחברה שעובדת במסלול עוקף סוכני ביטוח.

נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ אמר בתגובה: "תוצאות הסקר שנושקות לציון ממוצע 7, אינן משביעות רצון. אנו עושים שימוש בתוצאות הסקר על מנת לייעל את העבודה מול חברות הביטוח ולשפר את רמת השירות שניתן לסוכנים. אני שמח שחברות הביטוח מתחילות להפנים את הצורך בשיפור יחסי העבודה מול סוכני הביטוח. בימים אלו לשכת סוכני הביטוח מנהלת משא ומתן מול חברות הביטוח לחתימה על 'אמנת שירות', אמנה אשר בין היתר מסכמת את הקריטריונים שיש לקדם ביחסי העבודה בין הצדדים, לשיפור השירות לסוכן וכך לשיפור השירות לציבור המבוטחים. הלשכה בראשותי מחויבת להבטיח מצוינות בשירות ולהבטיח כי חברות הביטוח יפעלו עם הסוכנים ולא נגדם. בסופו של דבר, אין תחליף לשירות האישי של סוכן הביטוח ולמאמצים הרבים שהוא משקיע להבטחת עתיד לקוחותיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker