בדרך לפנסיה עוצרים בטקסס

כלל ביטוח חוברת לשיכון ובינוי בפרויקט כביש האגרה בטקסס

כלל תשקיע 200 מיליון שקל, ותחזיק 15% מהפרויקט המוערך במיליארד דולר. זו ההשקעה הגדולה ביותר של כלל בתשתיות בארה"ב

מיכאל רוכוורגר

כלל ביטוח חוברת לשיכון ובינוי בפרויקט תשתיות לבניית כביש אגרה בטקסס, ארה"ב - כך נודע ל-TheMarker. זו ההשקעה הגדולה ביותר של קבוצת כלל בתשתיות בארה"ב עד כה והעסקה הראשונה של ענת לוין שמונתה באחרונה למשנה למנכ"ל כלל ביטוח ומנכ"לית כנ"ף, זרוע ההשקעות של קבוצת כלל.

כלל ביטוח, הנמצאת תחת ניהולו של איזי כהן, תשקיע במסגרת העסקה כ-50 מיליון דולר (כ-200 מיליון שקל) תמורת הקצאה של כ-15% מהון המניות בפרויקט B.O.T (בנה, הפעל ומסור) שמבצע משרד התחבורה של טקסס לסלילת כביש אגרה במחוז האריס (Harris). בפרויקט זכה קונסורציום בשם בלורידג' (Blueridge), שבו שותפים שיכון ובינוי, הנמצאת תחת ניהולו של עופר קוטלר, משקיעים פיננסיים בינלאומיים וחברות תשתיות.

הפרויקט מוערך במיליארד דולר, ועלויות ההקמה בו מוערכות ביותר מ-800 מיליון דולר - כמחצית הסכום תמומן באמצעות הבנקים. ההון העצמי שהשותפים בקונסורציום יצטרכו להעמיד יגיע ל-400-350 מיליון דולר. חלקה של שיכון ובינוי בחברת הפרויקט יגיע לכ-25%, ויהיה עליה להשקיע הון עצמי של כ-80 מיליון דולר.

לאחר הסגירה הפיננסית של הפרויקט תתחיל הקמת הכביש שתימשך כשלוש שנים, ותקופת ההפעלתו תימשך 52 שנה. הקונסורציום יפעיל את הכביש במתכונת של כביש אגרה בדומה לכביש 6 הישראלי. זהו קטע כביש הידוע בשם SH-288; אורכו של קטע הכביש שתקים החברה יהיה 10 מייל; הכביש יחבר בין מחוז האריס ליוסטון.

העבודות ההנדסיות לביצוע הפרויקט לכביש הדו־מסלולי יכללו הקמה של 47 גשרי בטון ומחלפים בשטח של יותר מ-150 אלף מ"ר. כמו כן הפרויקט יכלול הקמה מחדש של מחלף והקמת מערכת גביית אגרה בכביש.

הפרויקט בטקסס עתיד לייצר תשואה שנתית של כ–10% והוא מתאים לגופי חיסכון ארוך טווח כמו כלל. הפרויקט אמור לייצר לעמיתי כלל תשואות עודפות לעומת אפיקים אחרים בסביבת ריביות שפל השוררות כיום בשווקים.

מאז הגעתו של כהן לכלל ביטוח לפני כשנתיים, הפכה כלל לאחד השחקנים הדומיננטיים בקרב הגופים המוסדיים בעסקות אשראי לא סחיר והשקעות ישירות בתחומי הנדל"ן והתשתיות המבוצעות באופן ישיר. באחרונה הגדילה כלל ביטוח את האחזקה בכביש 6 לכ-22% באמצעות רכישת אחזקתה הישירה (3%) של קרן תשתיות ישראל (תש"י), הנמצאת תחת ניהולו של ירון קסטנבאום, תמורת כ-135 מיליון שקל. פעילות זו הורחבה לחו"ל, בעיקר לארה"ב, באמצעות הקמת חברה־הבת, כלל יו.אס.איי, שביצעה, לצד גופים בינלאומיים, השקעות בתשתיות בהיקף של כ-200 מיליון דולר, ובימים אלה בוחנת עסקות נוספות.

את העסקה מטעם כלל מוביל, לצד לוין, קובי שלום, סמנכ”ל בכיר ומנהל תחום האשראי, ההשקעות הפרטיות והאלטרנטיביות בכלל כנ”ף ולשעבר מנהל חטיבת הנכסים באפריקה ישראל שטיפל במסגרת תפקידו גם בכביש 6.

ענת לויןצילום: רמי זרנגר
עופר קוטלרצילום: תומר נויברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום