סייבר ארק תנפיק 13% נוספים בכ-237 מיליון דולר

קרן JVP תממש מניות בהנפקה המשנית בכ-115 מיליון דולר ■ שכרו של המנכ"ל אודי מוקדי ב-2014 עמד על 1.3 מיליון דולר - והוא יממש מניות בכ-7 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

לקראת סיום תקופת החסימה, בה אסור לבעלי האחזקות בסייבר ארק למכור את המניות שלהם, דיווחה היום (ב') החברה את פרטי ההנפקה המשנית (Secondary public offering) אותה היא מתכננת לבצע. מניית חברת אבטחת המידע הישראלית עלתה מאז ההנפקה שלה בספטמבר האחרון ב-275% והחברה נסחרת לפי שווי של כ-1.75 מיליארד דולר.

ההנפקה המשנית תכלול הצעת מכר של בעלי המניות, ויובילו אותה החתמים של הבנקים גולדמן סאקס, דויטשה בנק ומריל לינץ'. לפי הדיווח לרשות הניירות האמריקאית, יוצעו לציבור כ-13% ממניות סייבר ארק, ואחזקות הציבור בה צפויות לעלות מ-20% לכ-33%, כשהחברה לא תיהנה מהתקבולים ממכירת המניות. המחיר בו תוצע המניה הוא 59.7 דולר, מחיר הנעילה של המניה ביום שישי האחרון, והסכום הכולל של המניות שיוצעו לציבור הוא כ-237 מיליון דולר.

מניית החברה עלתה באחרונה בחדות על רקע דו"חות מאוד טובים שפירסמה סייבר ארק, שעקפה את התחזיות שלה באופן משמעותי – כ-35% מעל התחזיות. החברה צמחה במהלך השנה החולפת ב-56% והכנסותיה הסתכמו ב-103 מיליון דולר. גם העלאת המודעות לנושא בארה"ב, בין היתר בעקבות פריצה לרשת בריאות אמריקאית, תומכת במניה. עתה, בעלי המניות מנצלים את הזינוק במניה כדי לממש רווחים.

הנהנית העיקרית מההנפקה המשנית היא קרן ההון סיכון הישראלית JVP, שמחזיקה בכ-36% ממניות החברה, והיא תמכור במהלכה כ-17% מהאחזקה שלה (6% ממניות החברה) בסכום של כ-115 מיליון דולר. JVP היתה מהמשקיעים הראשונים בחברה וההשקעה שלה מוערכת בכ-25 מיליון דולר בשתי קרנות. לפני כשנתיים אף הגדילה JVP את אחזקותיה בחברה באופן משמעותי, כאשר קנתה החוצה משקיעים ישנים. בין הגופים שהשקיעו בשתי הקרנות של JVP הם פסגות, הראל, הטכניון והאוניברסיטה העברית, וכן גופים זרים. בנק ההשקעות האמריקאי גולדמן זאקס, שמחזיק בכ-19% ממניות סייבר ארק, ימכור כ-16% מאחזקותיו בחברה.

צילום: ללא קרדיט

מהתשקיף עולה גם עלות שכרו של מייסד החברה והמנכ"ל אודי מוקדי, שהסתכמה ב-1.3 מיליון דולר, כולל מענקים ותשלום מבוסס מניות. מוקדי יממש בהנפקה המשנית כ-0.4% ממניות החברה בסכום של 7 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker