סלינגר ערכה שימוע לכלל ביטוח לקראת קנס של 14 מיליון שקל


כלל ביטוח: "אנו סמוכים ובטוחים כי כשיוצגו לסלינגר מלוא הנתונים בעניין, לא יוטל כל עיצום"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני כשבועיים ערכה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, שימוע לחברת הביטוח כלל ביטוח, המנוהלת בידי איזי כהן, לקראת הטלת קנס בגובה של 14 מיליון שקל בגין כשלים בהעברת מידע למסלקה הפנסיונית. כך נודע 
ל-TheMarker.

אם אכן יוטל הקנס, יהיה זה אחד הקנסות הגבוהים שהוטלו על חברת ביטוח בידי אגף שוק ההון. עד כה הקנסות של אגף שוק ההון הסתכמו בכמה מאות אלפי שקלים. מדו"ח של הממונה על הביטוח ל–2013 עולה כי סך הקנסות שהטיל האגף ב–2013 על חברות הביטוח הסתכם ב–5.2 מיליון שקל. את הקנס הגדול ביותר ב–2013 ספגה חברת הביטוח שרביט, כ–3 מיליון שקל, בגין הפרת חוזה שמאים.

המסלקה הפנסיונית היא מערכת מידע מרכזית שיזם משרד האוצר, שמאפשרת לכל חוסך לקבל מידע על החיסכון הפנסיוני שלו ולבצע פעולות באופן פשוט, זול ואמין. כיום מי שיכולים להשתמש במסלקה הם חברות הביטוח וסוכני הביטוח. העבודה באמצעות המסלקה מגבירה את יעילות ודיוק הפעולות, תוריד עלויות ותנגיש את הייעוץ הפנסיוני לכלל האוכלוסייה.

המסלקה הפנסיונית מציגה מידע מפורט על מוצרים פנסיוניים: קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות ומוצרי ריסק, מוות ואובדן כושר עבודה. באוצר מצפים כי המסלקה תאפשר לכל חוסך לפנות בקלות וביעילות לכל חברות הביטוח, הגמל והפנסיה לקבלת מידע ולביצוע פעולות בחיסכון פנסיוני באמצעות האתר. ניתן יהיה, כמובן, לפנות גם באופן ישיר לחברות ביטוח ובתי השקעות. בעתיד המסלקה אמורה לאפשר גם העברות כספיות.

מכלל ביטוח נמסר: "מדובר באיחור של ימים ספורים במתן מידע פנסיוני ללקוחות מעטים (מתוך כ–40 אלף פניות בחודשים הרלוונטיים), בעיקר בתקופת החגים, מבלי שנגרם נזק כספי כלשהו ללקוחות. זאת כתוצאה מתקלות מחשב נקודתיות, שעיקרן אצל ספקים חיצוניים. תקלות אלו זוהו וטופלו מיידית בידי כלל ביטוח עוד באותו מועד, ונושא זה ממשיך להתנהל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כלל ביטוח תתייחס לעובדות המוצגות במכתב הראשוני שהתקבל מהפיקוח על הביטוח. אנחנו סמוכים ובטוחים כי ברגע שיוצגו לפיקוח על הביטוח מלוא הנתונים בעניין, לא יוטל כל עיצום".

מהאוצר נמסר: אגף שוק ההון ערך שימוע, ואנו ממשיכים בהליך הקנס".

איזי כהןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker