יוניטרוניקס תקים את החניון האוטומטי הגדול ביותר בצפון אמריקה ב-100 מיליון ש'

החברה-הנכדה יוניטרוניקס סיסטמס אינק חתמה על מכתב כוונות עםPrestige Properties Corp על הקמה של חניון בקנדה ■ החברה חתמה על הסכמים לפרויקטים בשווי של כ-170 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

יוניטרוניקס, שבשליטת חיים שני, דיווחה כי החברה-הנכדה שלה - יוניטרוניקס סיסטמס אינק - חתמה על מכתב כוונות מחייב עם חברת Prestige Properties Corp על חוזה לתכנון, אספקה והקמה של חניון אוטומטי בעיר קלגרי, שבקנדה. תמורת השלמת הפרויקט תקבל יוניטרוניקס 24 מיליון דולר (כ-96 מיליון שקל).

בהתאם למכתב, מערכת החניה האוטומטית של יוניטרוניקס תספק כ-1,400 מקומות חנייה עבור אחת מרשתות בתי המלון המובילות בעולם. ההסכם המלא צפוי להיחתם בקרוב - והפרויקט צפוי להתחיל להיות מיושם בכפוף לקבלת ההיתרים הנדרשים מהרשויות הרלוונטיות ויישום הפרויקט על ידי הלקוח. ההערכה הנוכחית היא לתחילת יישום ההסכם ב-2015.

יוניטרוניקס, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-57 מיליון שקל, פיתחה טכנולוגיה קניינית מתקדמת, המיועדת להגדלת צפיפות החנייה ויעילות השימוש בחניון. הטכנולוגיה מבוססת על מערך יחידות רובוטיות שפותחו בחברה, מערך קרוניות ומעליות אוטומטיות וכן תוכנות שליטה המיועדות לאפשר יעילות בתפעול המערכות הרובוטיות, וזמן אחסון או שליפה של רכב מהחניה בממוצע של כשתי דקות. זאת כאשר בנפח המשמש בחנייה בודדת בחניון קונבנציונאלי, מיועדת המערכת של החברה להחנות שלושה כלי רכב. החברה מעריכה כי הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת לראשונה להשיג יתרונות אלו בעלות נמוכה מהעלות של חנייה קונבנציונאלית, בחישוב כלל העלויות ליזם.

יוניפרקר של יוניטרוניקס
יוניפרקר של יוניטרוניקסצילום: יוניטרוניקס

כ-18 פרויקטים בתחום פתרונות החניה האוטומטיים

הפרויקט בקנדה מתווסף לפעילות המתרחבת של החברה בתחום פתרונות החניה האוטומטיים, בו החלה בשנים האחרונות בישראל, ארה"ב ומדינות נוספות. לחברה יש כ-18 פרויקטים בתחום פתרונות החניה האוטומטיים, הנמצאים בשלבי הקמה שונים. התמורה הכוללת על פי תנאי ההסכמים שהחברה חתמה עליהם מוערכת בסך של כ-170 מיליון שקל, מתוכם כ-21 מיליון שקל הוכרו בדו"חות הכספיים של החברה עד לסוף ספטמבר האחרון.

חיים שני, מנכ"ל ויו"ר יוניטרוניקס, אמר כי "אנו גאים שנבחרנו על ידי לקוח מוביל בתחומו להקמת מערכת החניה האוטומטית הגדולה ביותר בצפון אמריקה, לשימוש עבור אחת מרשתות בתי המלון הגדולות בעולם - הישג המהווה אישור ליתרונות ולאיכויות של התכנון הקנייני והרובוטיקה המתקדמת של המערכות שפיתחנו. יוניטרוניקס הקימה עשרות מערכות של מחסנים ומרכזי הפצה וליקוט אוטומטיים, ביניהם את אחת מהמערכות הלוגיסטיות הגדולות בעולם בתחום הפרמצבטיקה. זאת כאשר ההתקשרות הנוכחית מאששת את העוצמה הטכנולוגית ויכולות הביצוע של החברה בתחומי האוטומציה והרובוטיקה הייעודית. אנו מצפים לבצע פרויקט זה, ובכך ולהשלים אבן דרך נוספת בפעילותנו".

חיים שניצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker