ביוליין נופלת ב-16% לאחר שגייסה 25 מיליון דולר בהנחה של 28%

החברה הנפיקה 12.5 מיליון תעודות פיקדון שכל אחת מהן מייצגת 10 מניות רגילות של ביוליין במחיר של 2 דולר לתעודת פיקדון

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

מניית חברת ביוליין נופלת ב־15.7% לאחר שהחברה שממוקדת בזיהוי רכישה ופיתוח של תרופות בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים השלימה גיוס של 25 מיליון דולר בהנפקה של תעודות פקדון בנאסד"ק.

החברה הנפיקה 12.5 מיליון תעודות פיקדון שכל אחת מהן מייצגת 10 מניות רגילות של ביוליין במחיר של 2 דולר לתעודת פיקדון, כלומר בהנחה של 28% בהשוואה למחיר תעודות הפקדון בנאסד"ק בטרם הושלם תמחור ההנפקה.

כנרת ביוליין
ד"ר כנרת סוויצקי צילום: יח"צ

חתמי ההנפקה היו JMP Securities ,Roth Capital ו-Maxim Group. ביוליין שמנוהלת על ידי ד"ר כנרת סוויצקי נתנה לחתמי ההנפקה אופציה שניתנת למימוש בתוך 30 ימים לרכוש עוד 1.875 מיליון תעודות פיקדון כלומר 15% מהיקף ההנפקה במחיר של 2 דולר לתעודת פיקדון כך שאם החתמים יממשו את האופציה במלואה תשלים ביוליין גיוס של 28.75 מיליון דולר.

ביוליין הקצתה בדצמבר 2014 לענקית התרופות השוויצית חברת נוברטיס, 5 מיליון תעודות פיקדון של מניותיה שהיו 12.8% מהונה לאחר הגיוס במחיר של 2 דולר למניה ובתמורה כוללת של 10 מיליון דולר.

ההנפקה שיקפה פרמיה של 23% ביחס למחיר הסגירה של המניה בנאסד"ק. ההקצאה נעשתה כחלק מהסכם שלפיו ביוליין תהפוך לזרוע של נוברטיס בזיהוי בחירה ופיתח פרויקטים בתחום התרופות בישראל. על פי ההסכם ביוליין תזהה פרויקטים בעלי פוטנציאל פיתוח שהגיעו לשלב הוכחת היתכנות ותציע אותם לוועדת היגוי משותפת לה ולנוברטיס.

אם נוברטיס תחליט להשקיע בפרויקט ספציפי היא תשלם 5 מיליון דולר עבור אופציה על הפרויקט ותממן 50% מעלותו באמצעות השקעה במניותיה של ביוליין בפרמיה על מחיר השוק במועד הבחירה בפרויקט. נוברטיס תקבל זכות סירוב ראשונה לקבלת רישיון מסחור מביוליין על כל פרויקט נבחר שבו תוכח היתכנות קלינית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker