דיווידנד מעסקת פייזר: אופקו תשלם 25.6 מיליון דולר למדען הראשי כתגמול על חלקו במימון תרופה להורמון גדילה

בעסקה שנחתמה בדצמבר 2014 נתנה אופקו לענקית התרופות האמריקאית פייזר רישיון בלעדי לפתח ולמסחר גרסה ארוכת טווח של הורמון גדילה

יורם גביזון

חברת אופקו צפויה לשלם למדען הראשי במשרד הכלכלה סכום של 25.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015 — כך עולה מהדו"חות המלאים של אופקו ל–2014 שפורסמו בשבוע שעבר. הסכום שתשלם אופקו למדען הראשי הוא בגין חלקו במימון פיתוח התרופה hGH CTP לטיפול בחוסר בהורמון גדילה במבוגרים ובילדים, ולעיכוב גדילה בתינוקות שסבלו מעיכוב גדילה ברחם.

תרופה זו פותחה בידי חברת פרולור, שבשליטת ד"ר פיליפ פרוסט, שנרכשה בידי אופקו (שגם היא בשליטתו) באפריל 2013 לפי שווי חברה של 480 מיליון דולר לפרולור.

התרופה hGH CTP היא גרסה ארוכת טווח של הורמון הגדילה hGH לילדים, שניתן בזריקה 6–7 פעמים בשבוע. היתרון של התרופה, שפותחה בידי אופקו, הוא מתן התרופה בזריקה אחת לשבוע באפקטיביות זהה. hGH CTP נמצאת כיום בשלב השלישי והמכריע בניסוי הקליני בטיפול במבוגרים, ובשלב השני של הניסוי הקליני בילדים.

אופקו חתמה על עסקה עם חברת פייזר למסחור התרופה בדצמבר 2014 תמורת מקדמה של 295 מיליון דולר, ששולמה לאופקו ברבעון הראשון של 2015, ותשלומים נוספים של עד 275 מיליון דולר עבור עמידה באבני דרך של פיתוח קבלת אישורים ומכירות. אופקו נתנה לפייזר במסגרת העסקה רישיון בלעדי למסחר את התרופה, ותקבל בתמורה תמלוגים והשתתפות ברווחי עסקי הורמון הגדילה של פייזר.

פיליפ פרוסט
פיליפ פרוסטצילום: תומר אפלבאום

התמלוגים ישונו 
עם ההשקה

הדו"חות הכספיים המלאים של אופקו מגלים פרטים נוספים על ההסכם שנחתם בין אופקו לפייזר. על פי ההסכם, אופקו תהיה זכאית לקבלת תמלוגים עם ההשקה המסחרית של התרופה שפיתחה, המיועדת לטיפול בחיסרון של הורמון גדילה במבוגרים.

עם השקתה של התרופה לשימוש בילדים שסובלים מחיסרון בהורמון גדילה, ישונה בסיס התמלוגים — כך שאופקו תהיה זכאית לחלק מדורג ועולה של הרווח הגולמי שתפיק פייזר הן מהתרופה hGH CTP והן מ–Genotropin, שהיא התרופה הנוכחית של פייזר.

מכירותיה של Genotropin של פייזר הסתכמו ב–723 מיליון דולר ב–2014 — ירידה של 6.4% בהשוואה למכירותיה ב–2013, שנבעה מירידה של 7% בארה"ב ומירידה של 7% במכירות התרופה בשאר העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker