לאחר כשנתיים וחצי: באטמ תקשורת תימחק מהמסחר בת"א

מאז שנרשמה למסחר בת"א ירדה המניה ב–17.8%, ומחזורי המסחר בה עומדים על 12 אלף שקל בלבד בממוצע ביום

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת באטמ תקשורת, הנסחרת בבורסות בלונדון ובישראל, תימחק מהמסחר בבורסה בת"א לאחר כשנתיים וחצי — כך הודיעה החברה ביום חמישי. באטמ נשלטת על ידי צבי מרום, שמכהן גם כמנכ"ל החברה, והיא נסחרת לפי שווי שוק של 385 מיליון שקל.

באטמ, שעוסקת בפתרונות תקשורת עבור חברות טלקום וכן במכשור רפואי, נרשמה למסחר בספטמבר 2012. מרום אמר אז כי "החברה מקווה שהרישום הכפול יתרום למימוש הפוטנציאל הרב הטמון בה". הדבר לא קרה, ובהודעת החברה ביום חמישי נכתב כי "לא בוצעה התקדמות בהשגת מערכת סליקה אלקטרונית בין שתי הבורסות בלונדון ובתל אביב, וכתוצאה מכך מחזורי המסחר במניה היו נמוכים". באטמ הדגישה כי "החברה לא הרוויחה ערך נוסף מכך שמניותיה רשומות גם בתל אביב". מחיקת החברה מהמסחר יתבצע בתוך 90 יום.

מאז שנרשמה למסחר בת"א ירדה המניה ב–17.8%, ומחזורי המסחר בה עומדים על 12 אלף שקל בלבד בממוצע ביום. ברשימת בעלי העניין של החברה לא ניתן למצוא אף גוף מוסדי ישראלי.

צבי מרוםצילום: עופר וקנין

באטמ פועלת בשתי חטיבות עסקיות: חטיבת מערכות הטלקום, המתמחה בפיתוח ושיווק של מערכות מידע ותקשורת מגוונות המיועדות לתשתיות רשתות תקשורת, וחטיבת המכשור הרפואי מדיקל, המתמחה בפיתוח מכשור דיאגנוסטי למעבדות ובפיתוח מכשור המיועד לעיקור וסילוק פסולת רפואית. שתי החטיבות, טלקום ומדיקל, ממוקמות בכפר נטר.

החברה הוקמה ב–1992 על ידי מרום, והונפקה בבורסה בלונדון ב-1996. שלוש שנים לאחר מכן, כשעזב ראש הממשלה בנימין נתניהו את החיים הפוליטיים לאחר ההפסד לאהוד ברק, הוא שימש כיועץ בכיר לאסטרטגיה בינלאומית בחברה. בסוף שנות ה–90 הגיעה החברה לשווי של כ–2 מיליארד דולר.

במחצית הראשונה של 2014 הסתכמו הכנסות בחברה בכ–56.7 מיליון דולר, לעומת 56.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב–2013. הרווח הנקי בשני הרבעונים הראשונים של 2014 הגיע ל–200 אלף דולר, לעומת הפסד של 1.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שלפני כן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ