אטיוניטי רכשה את אפלואנט האמריקאית תמורת 18 מיליון דולר

אפלואנט צפויה להניב הכנסות של 7–8 מיליון דולר ב–12 החודשים שלאחר השלמת העסקה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אטיוניטי, שמספקת פתרונות תוכנה לזמינות מידע, חתמה על הסכם לרכישת חברת אפלואנט (Appfluent) האמריקאית תמורת 18 מיליון דולר במזומן ובמניות, כולל תמורה מותנית עבור ביצועים. אפלואנט מספקת פתרונות לאופטימיזציה עבור Hadoop (עיבוד מבוזר של היקף רב של נתונים באמצעות עבודה בו־זמנית של אלפי יחידות עיבוד, ועבור Big Data Analytics) ניתוח של נתונים רבים שאינם מוזנים בצורה מתוכננת ואינם מאורגנים לפי שיטה.

אפלואנט צפויה להניב הכנסות של 7–8 מיליון דולר ב–12 החודשים שלאחר השלמת העסקה. רמת הכנסות זו משקפת צמיחה מהירה על רקע המומנטום והגידול בביקושים בתחום פעילותה, וכן על רקע גישת החברה הנרכשת לכוח המכירות והשיווק של אטיוניטי. בעקבות העסקה העלתה אטיוניטי את תחזית ההכנסות שלה ל–2015 מ–46–48 מיליון דולר ל–51–54 מיליון דולר, ואת התחזית לרווחיות תפעולית על בסיס Non GAAP (בנטרול הוצאות שכר הגלומות בהקצאת אופציות לעובדים, הפחתת נכסים לא מוחשיים ועלויות עסקה) מ–10%–14% ל–11%–15% מהמחזור ב–2015.

שמעון אלון, יו"ר ומנכ"ל אטיוניטי
שמעון אלון, יו"ר ומנכ"ל אטיוניטי

רכישת אפלואנט תעביר את אטיוניטי מרווח תפעולי של 1%–5% מהמחזור, על פי כללי החשבונאות בארה"ב, להפסד תפעולי של 1% עד רווח תפעולי של 4% מהמחזור, על פי US GAAP.

אטיוניטי, שמנוהלת בידי שמעון אלון, מעריכה שרכישת אפלואנט תאפשר לה לספק את חבילת המוצרים הראשונה שמנתחת דפוסי שימוש בביג דאטה, ולהעביר היקף רב של נתונים ועומסי עבודת עיבוד ל–Hadoop. אטיוניטי מצטטת הערכות אנליסטים שלפיהם Hadoop חוסכת 70% מעלויות האחסון והעיבוד של מידע בהשוואה למחסני נתונים. פתרונות התוכנה של אפלואנט מייעלים את השימוש ב–Hadoop ומניבים לחברות שמשתמשות בביג דאטה תשואה משמעותית להשקעתם.

חסכונות אלו עשויים להגיע למיליוני דולרים בשנה בחברות גדולות. הפתרונות של אפלואנט נבחרו בידי חברות גדולות בתחום, והם ממוצבים כחלק מחבילת הפתרונות שלהן בתחום אופטימיזציה של אחסון הנתונים. חברות אלו כוללות את Cloudera ,Hortonworks ו–MapR שמשווקות Hadoop, וכן ספקי פתרונות ביג דאטה, כמו סיסקו ו–CapGemini.

אטיוניטי הגיבה לרכישה בעלייה של 6.8% בשני ימי המסחר האחרונים, והחברה נסחרת בשווי שוק של 154 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker