מובילאיי אינה מעוניינת להנפיק בפחות מ–40 דולר למניה

משמעות ההודעה היא כי אם מניית מובילאיי לא תעלה בתקופה הקרובה בשיעור של לפחות 20%, ההנפקה המשנית לא תצא לפועל בקרוב

מיכאל רוכוורגר

חברת מובילאיי הישראלית שלחה אתמול מכתב עדכון למשקיעים שלה, שבו ציינה כי הנהלת החברה ממליצה לדירקטוריון לא לבצע הנפקה משנית של מניותיה במחיר שיהיה פחות מ–40 דולר למניה. זאת לעומת המחיר הנוכחי של 33 דולר, המגלם לחברה שווי שוק של כ–7 מיליארד דולר - ירידה של 40% לעומת מחירה לפני ארבעה חודשים, אך עדיין עלייה של 32% לעומת המחיר שלפיו הונפקה באוגוסט 2014.

משמעות ההודעה היא כי אם מניית מובילאיי לא תעלה בתקופה הקרובה בשיעור של לפחות 20%, ההנפקה המשנית לא תצא לפועל בקרוב. ההנפקה המשנית אמורה לכלול בעיקר הצעת מכר של בעלי המניות, שאמורים להיפגש עם מזומנים נוספים בהיקפים מהותיים.

הירידות במניית מובילאיי באחרונה הגיעו למרות תוצאות חיוביות שפירסמה ל–2014, והעלאת תחזיות ההכנסות והרווח שבאה לאחר מכן. הירידות במניה לוו במחזורי מסחר גדולים של מאות מיליוני דולרים ביום. הם נבעו מהמכירות שביצעו בעלי המניות, וכן בשל ההודעה בתחילת השבוע על השקת צ'יפ (שבב) עבור כלי רכב של חברה מתחרה פריסקייל (Freescale). עם זאת, מדובר בצ'יפ הנופל בהרבה מיכולות הצ'יפ של מובילאיי ועוד יותר משל יכולות הצ'יפ של הדור הבא שמפתחת מובילאיי.

בעקבות כך, האנליסטים שמסקרים את החברה מבנקי השקעות סיטי, דויטשה בנק, וולאס פארגו ואחרים פירסמו אתמול המלצות חיוביות, ונקבו מחירי יעד של 53–62 דולר למניית החברה.

עם בעלי המניות הגדולים של מובילאיי נמנים גולדמן סאקס, שמואל חרל"פ, קרן פידליטי, אנטרפרייז הולדינגס, מייסדי החברה, אמנון שעשוע וזיו אבירם, גיל אגמון, לב לבייב, אילן בן דב, לאון רקנאטי, לאומי פרטנרס, פסגות, מגדל, כלל ביטוח ומנורה.

הנפקת מובילאיי בבורסהצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker