החבילה שמויניאן מנפיק בתל אביב: 10 בנייני משרדים ומלונות במנהטן בשווי של 1.6 מיליארד דולר

למויניאן גרופ, שצפויה לגייס בחודשים הקרובים אג"ח במיליארד שקל, יש הון עצמי של כ–750 מיליון דולר ■ בשבוע שעבר השלים הבעלים ג'ו מויניאן מימון מחדש של 310 מיליון דולר ממורגן סטנלי לבניינים בשדרה החמישית ■ חנות הדגל של ה–NBA עוברת לבניין במנהטן של מויניאן

מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן האמריקאית מויניאן גרופ (Moinian Group) שבשליטת ג'וזף (ג'ו) מויניאן מתכננת לגייס בתל אביב באפריל־מאי 2015 כמיליארד שקל (כ–200–250 מיליון דולר) באמצעות אג"ח ללא ביטחונות.

הפורטפוליו שיונפק הוא כ–10 נכסים בעלי איתנות פיננסית, מינוף נמוך והון עצמי הגבוה ביותר מבין ההנפקות של חברות נדל"ן אמריקאיות שבבעלות אנשי עסקים יהודים, שגייסו כבר או מעוניינים לגייס אג"ח בישראל. הגיוסים בתל אביב הם בתנאים נוחים יותר (ריביות נמוכות יותר) לעומת אלו שהיו מקבלים אילו גייסו סכומים דומים בארה"ב.

עשרת הנכסים כוללים בנייני משרדים ומלונות, בשווי של כ–1.6 מיליארד דולר, שכולם ממוקמים במנהטן, ניו יורק. ההון עצמי של הפורטפוליו שיונפק בישראל מוערך בכ–800 מיליון דולר עד 1.1 מיליארד דולר (כולל זכויות של בעלי מניות מיעוט), ועם רמת מינוף נמוכה, שבאה לידי ביטוי ביחס של חוב ל–CAP (חוב פיננסי בתוספת הון עצמי וזכויות מיעוט) של כ–30%–40%. הנכסים האלו מייצרים NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של כ–50–70 מיליון דולר. בהתאם לכך, יש סבירות גבוהה כי אחרי שנציגים של חברות הדירוג הישראליות P&S מעלות ומידרוג יסיירו בנכסי החברה, הם יעניקו לה דירוגים גבוהים.

ג'ו מויניאן

לקראת הגיוס והגשת התשקיף לרשות ניירות ערך בעוד כמה שבועות, מויניאן השלימה בשבוע שעבר עסקת מימון מחדש גדולה בהיקף של 310 מיליון דולר. החברה קיבלה הלוואה מבנק ההשקעות מורגן סטנלי ל–10 שנים ובריבית של פחות מ–4% עבור שני בנייני משרדים ומסחר הממוקמים בשדרה החמישית במנהטן בבניינים 535 ו–545, הצפויים להיות חלק מהפורטפוליו שיונפק בישראל.

באחרונה עברה לבניין 545 של מויניאן חנות יוקרתית של ליגת הכדורסל הטובה בעולם NBA, שקודם לכן היתה ממוקמת במשך 18 שנה בבניין 666 על השדרה החמישית. החנות תשתרע על שתי הקומות הראשונות בבניין 545 בשטח של 2,230 מ"ר. זאת כחלק מהטרנד של חנויות מסוג זה לעבור דרומה על השדרה החמישית.

הפעם לאומי פרטנרס תוביל את הגיוס

חנות הנבא בניו יורק. שוכר אטרקטיבי של מויניאןצילום: בלומברג

את הגיוס של מויניאן מובילה חברת לאומי פרטנרס חתמים שבבעלות בנק לאומי, שמצטרף כעת לשוק ההנפקות האלו. עד כה נשלט שוק זה בישראל בידי פועלים אי.בי.אי חיתום וצמד היועצים רפי ליפא ועמית גל. הם הובילו את הגיוסים של החברות אל־יר, לייטסטון, ספנסר, דה־לסר, דה־זרסאי, ג'י.אף.אי, וגרפו עמלות של עשרות מיליוני שקלים.

מתוך שיקולי זהירות ומוניטין, כבר בחנו בלאומי לא מעט עסקות של חברות נדל"ן אמריקאיות והחליטו להתמקד בהובלת הגיוס הראשון של מויניאן. זאת מתוך הערכה כי אם העסקה הזו תצליח כפי שמתוכנן, היא תשמש פתח לעסקות גדולות ואיכותיות נוספות, שבהן ישתתפו גם גופים מוסדיים של חיסכון לטווח ארוך.

את הנפקת מויניאן מובילים גם משרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ומשרד BDO זיו האפט וחברת הייעוץ Onehaam, שאחד השותפים בה הוא אורי אייזנברג, בנו של שלמה אייזנברג, בעל השליטה בישרס השקעות ומלם תים.

קבוצת מויניאן מחזיקה בכ–30 נכסים בתחומי נדל"ן מסחרי, משרדים, מגורים ומלונאות בשווי של כ–8 מיליארד דולר עם רמות מינוף נמוכות של סביב 30%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker