טאואר חתמה על הסכם הספקה של 200-160 מיליון דולר עבור אינטל

בעקבות הדיווח על העסקה קופצת מניית טאואר ב-7% במחזור של 53 מיליון שקל שגדול פי 2.5 מהמחזור היומי הממוצע

יורם גביזון

חברת טאואר ג'אז, שבבעלותה המלאה של יצרנית השבבים טאואר, החלה בייצור המוני של חיישן תמונה אינפרה אדום מתקדם להדמיית תלת מימד עבור חברת אינטל. היקפו הכספי של ההסכם לא נמסר, אולם על פי הערכות מדובר ב-50-40 מיליון דולר לשנה, כך שההסכם צפוי לייצר לטאואר הכנסות של 200-160 מיליון דולר ב-4 השנים הקרובות.

בעקבות הדיווח על העסקה קופצת מניית טאואר ב-7% במחזור של 53 מיליון שקל שגדול פי 2.5 מהמחזור היומי הממוצע במניה. טאואר ג'אז תייצר את חיישני התמונה עבור הטכנולוגיה החדשה Real sense אותה הציגה אינטל בתערוכת CES בלאס וגאס ומיועדת להפעלת מכשירים ניידים באמצעות תנועות גוף וללא מגע יד

אינטל בחרה בפלטפורמת CIS של טאואר ג'אז נוכח הביצועים יוצאי הדופן של הפיקסלים היחודיים אותם פיתחה החברה ונמצאים בחיישנים החדשים. פתרונות החישה בטכנולוגית התלת מימד הם אחד תחומי הפיתוח העסקי המרכזיים של אינטל במטרה לשנות את הדרך שבה אנשים מתקשרים עם מחשבים.

פתרונות שליטה באמצעות חישת התלת מימד צפויים להתרחב הרבה מעבר לשוק המחשבים אל כל היישומים הניידים, ולהערכת טאואר ג'אז הטכנולוגיה שלה מספקת פתרונות לצרכים בשוק מתפתח זה ועל כן היא עשויה להיות שחקן מרכזי בו.

הייצור של החיישנים הנוכחיים מתבצע במתקן Fab 2 במגדל העמק, טאואר ג'אז סיפקה כבר מיליוני שבבים לאינטל וכעת מתחיל שלב הייצור ההמוני. טאואר שמנוהלת על ידי ראסל אלוונגר ונשלטת על ידי חברת קנון (32%) נסחרת בשווי של 4.6 מיליארד שקל לאחר עליה של 171% ב-12 החודשים האחרונים.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker