אלקו מוכרת קרקע ברמת השרון ב-180 מיליון שקל

המכירה היא לקנדה ישראל, ועם השלמתה תיהנה אלקו מתזרים חופשי של 132 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת אלקו החזקות שבשליטת משפחת זלקינד דיווחה אתמול כי חתמה על הסכם למכירת זכויותיה בקרקע ברמת השרון, "מתחם אלקו", הסמוך לצומת מורשה לחברת קנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר תמורת 181 מיליון שקל. מתוך סכום זה תשלם קנדה ישראל לאלקו 135 מיליון שקל. הצדדים כבר ניהלו בעבר מו"מ בקשר לקרקע זו, אך הוא לא הבשיל לכדי עסקה.

סכום נוסף של 46 מיליון שקל ישמש את אלקו לצורך החזר הוצאות שאמורה אלקו לשלם לרשות מקרקעי ישראל בגין דמי היתר לשינוי ייעוד הקרקע. עם השלמת העסקה תקבל אלקו תזרים חופשי של 132 מיליון שקל, ותרשום רווח לפני מס של 67 מיליון שקל.

תמורת העסקה תשולם ברובה לאלקו בתקופה של שנתיים החל במועד החתימה על ההסכם. סוכם גם כי הרוכש ישלם לעיריית רמת השרון או לגורם מטעמה סכום של 22 מיליון שקל, המייצג את היטל ההשבחה הנגזר משווי העסקה. בקשר לקרקע הנרכשת, הוארכה תקופת החכירה מול רשות מקרקעי ישראל לתקופה של 49 שנה. לקרקע בוצע שינוי ייעוד מתעשייה לתעסוקה ומסחר.

גרשון זלקינד בעל השליטה באלקו החזקות
גרשון זלקינדצילום: אריק ליכטמן

הקרקע היא בשטח כולל של 64 דונם, והיא צפויה להיות מוסבת למגורים. על הקרקע קיים מפעל המושכר בידי אלקו לחברה הצרפתית וון־רול שנאים עד 2021, ודמי השכירות בגין כל תקופת השכירות כבר שולמו לאלקו בעבר בהיקף של 56 מיליון שקל.

המימוש הנוכחי מצטרף לכמה מימושים שביצעה החברה הבת אלקטרה נדל"ן, וכן למימושים שביצעה אלקטרה בע"מ.

אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו, אמר: "אנחנו שמחים על חתימת ההסכם למכירת הקרקע, שערכה הושבח מאוד בשנים האחרונות. עתה מצאנו לנכון לנצל הזדמנות לממש את הנכס בעסקה שתניב לאלקו רווח גבוה ותזרים מזומנים משמעותי, שמבטאת הצפת ערך לבעלי המניות של אלקו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker