טבע מכרה מפעל בפנסילבניה תמורת סכום מוערך של 50 מיליון דולר

העסקה היא חלק מהתכנית להעביר בתוך 5 שנים 60%-70% מכושר הייצור למדינות שבהן עלות הייצור היא 7-6 דולר ל-1,000 טבליות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

טבע חתמה על הסכם למכירת מפעל בעיר סלרסוויל בפנסילבניה לחברת G&W. החברה לא דיווחה מה סכום העסקה, ככל הנראה משום שהוא נמוך מרף המהותיות עבורה, אולם על פי הערכות מדובר בסכום של 50 מיליון דולר.

ההסכם נעשה כחלק מתוכניתה של טבע לייעל את התפעול ולהקטין את עלות הייצור של 1,000 טבליות לפחות מ-10 דולר ולהעביר 60%-70% מכושר הייצור של החברה למדינות שבהן עלות הייצור של 1,000 טבליות היא 7-6 דולרים בתוך 5 שנים.

האתר בסלרסוויל פנסילבניה מייצר כיום 50 מוצרים גנריים מוצקים כולל טבליות, כמוסות ומשחות וכן תרופות נוזליות. כחלק מהעסקה תמכור טבע את כל הבניינים הקרקע והציוד לחברת G&W שתייצר עבור טבע מוצרים באתר עד שטבע תעביר את ייצורם לאתרים אחרים במערך הייצור שלה. החברה האמריקאית G&W תציע עבודה לכל עובדיה של טבע באתר סלרסוויל.

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבעצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

העסקה כוללת את מכירת 25 ממוצריה של טבע ל-G&W שייוצרו ויימכרו תחת שם המותג של החברה הרוכשת. טבע גן תעביר ל-G&W את הזכות למכור בבלעדיות בארה"ב 2 מוצרים נוספים שהיא מייצרת במפעלה שבזגרב קרואטיה תחת שם המותג של G&W.

טבע צופה שהעסקה תושלם במארס או באפריל 2015 לאחר בחינה רגולטורית וקיומם של מספר תנאים מתלים. בעקבות העסקה תיפרד טבע מ-288 עובדיה באתר סלרסוויל, כלומר 0.66% מעובדיה בעולם כולו ו-4.4% ממספר עובדיה בארה"ב וזאת מבלי שתידרש לשלם להם פיצויים שכן העסקה שומרת על רציפות תעסוקתית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker