מיטב דש מציעה: פנסיה בדמי ניהול נמוכים להיי-טקיסטים בלבד

כ–180 אלף עובדי ההיי־טק שחברים במועדון יוכלו להצטרף לקרן הפנסיה החדשה של מיטב דש באינטרנט - ולשלם דמי ניהול של 0.09% מהצבירה ושל 0.9% בלבד מהפרמיה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11

בית ההשקעות מיטב דש הודיע בתחילת השבוע כי חתם על הסכם לניהול קרן פנסיה לחברי מועדון היי־טק זון. המועדון יציע לחברים בו הצטרפות דיגיטלית באינטרנט לקרן הפנסיה של מיטב דש, שבשליטת צבי סטפק ואלי ברקת ומנוהל בידי אילן רביב, בתנאים אטרקטיביים: דמי ניהול של 0.09% מהצבירה ושל 0.9% בלבד מהפרמיה — דמי ניהול נמוכים משמעותית מאלה שמשלמים עובדים בחברות היי־טק גדולות.

ההיי־טקיסטים שיצטרפו למועדון הפנסיה החדש יוכלו ליהנות מחיסכון של עשרות אחוזים בדמי הניהול ובתוספת של עשרות אלפי שקלים בקופת הפנסיה. אין זו הפעם הראשונה שבה מועדון לקוחות מצליח להשיג הטבה בדמי ניהול בחיסכון פנסיוני.

באוגוסט 2014 החליטו עמיתי ארגון חבר להעביר את קופת הגמל שלהם, בסכום של כ–400 מיליון שקל, לניהול בבית ההשקעות פסגות, המנוהל בידי חגי בדש. הכספים מנוהלים בקופת הגמל "פסגות לעמיתי חבר". עד כה נוהלו כספי חבר בבית ההשקעות מיטב דש. ההסכם עם פסגות נחתם לחמש שנים — בדמי הניהול של כ–0.5%.

בהיי־טק זון חברים כ–180 אלף עובדי היי־טק. מבחינת מיטב דש, מדובר בדמי ניהול נמוכים מאוד. מנהלי בית ההשקעות הצהירו בעבר כי אחת מרגלי הצמיחה של מיטב דש היא תחום הפנסיה, שכיום נשלט בעיקר על ידי חברות הביטוח בהובלת מנורה מבטחים. על מנת לחדור לתחום מוכנים בדש מיטב להפחית את דמי הניהול, ומקווים כי יצליחו להגדיל את ההכנסות באמצעות ניהול כספי הפנסיה של חברי המועדון הרבים. עמיתים שאינם מחוברים למועדון לקוחות ימשיכו לשלם את מלוא דמי הניהול בקרן הפנסיה.

המנכ"ל רביב: "אנו רואים בעובדי ההיי־טק שותפים טבעיים למהלך הפנסיה הדיגיטלית שלנו. החוסכים ייהנו מהוזלת עלויות ההצטרפות והתפעול דרך פלטפורמה דיגיטלית, ויהיו חברים בקרן פנסיה איכותית הנשענת על יכולות המחקר וניהול ההשקעות המוכחות של מיטב דש. אני בטוח שרבים מהעובדים שחברים בהיי־טק זון יראו בהזדמנות זו את הדרך להגדיל את סכום החיסכון הפנסיוני שלהם".

אסא ששון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker