מעלות העלתה את הדירוג של פלאזה סנטרס

הדירוג עלה מחדלות פירעון ל-BBB מינוס ■ מעלות: "פחתו סיכוני הנזילות של החברה"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

שלושה חודשים אחרי שהשלימה הסדר לפריסת חובות של כמיליארד שקל מול מחזיקי אג"ח בישראל ומוסדיים בחו"ל, חברת הדירוג מעלות S&P העלתה את דירוג האשראי של חברת הנדל"ן פלאזה סנטרס מ-D (חדלות פירעון) ל-BBB מינוס עם תחזית דרוג יציבה.

פלאזה סנטרס נמצאת בשליטת אלביט הדמיה, המוחזקת כיום על ידי קרנות השקעה אמריקאיות יורק ו-DK Partners. החברה עוסקת בייזום, פיתוח, אכלוס ומכירה של מרכזים מסחריים במזרח אירופה ובהודו.

פלאזה סנטרס נסחרת בבורסות בתל אביב, בלונדון ובוורשה לפי שווי שוק של כ-146 מיליון שקל בלבד ואיגרות החוב מסדרות א', ב' שלה נסחרות לפי תשואות לפדיון דו־ספרתיות של 13%-15%.

במעלות כותבים: "להערכתנו, בעקבות הסדר החוב ושינוי לוח סילוקין של איגרות החוב, פחתו סיכוני הנזילות של החברה בטווח הקצר במידה משמעותית. אנו סבורים כי דחיית הפירעונות מקנה לחברה הזדמנות למכור את נכסיה הפעילים ואת צבר הקרקעות בבעלותה באופן מבוקר ובמחירים סבירים, לצד פיתוח פרויקטים חדשים ופיתוחם".

כמו כן אומרים במעלות כי "להערכתנו אף על פי שלחברה אין צורכי נזילות גבוהים בשנים הקרובות, יהיה עליה ליישם את תכנית המימושים שלה באופן יעיל ובפרק זמן קצר יחסית. אנו סבורים כי כדי לשרת את חוב האג"ח, תצטרך החברה לממש הן את נכסיה הפעילים והן חלק גדול מהקרקעות, ובו זמנית לפתח את הפרויקטים שבתכנון ולממשם, שכן מכירת הנכסים הפעילים לבדם לא תספיק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker